Автор перекладу: Світлана

Від редакції

Поки тривога через балістику і транспорт стоїть, на коліні пишу маленький допис про насущне.

***

Отже, відбувся перший «Рамштайн» за часів найкращого президента всіх часів, який видав указ про підвищення напору води, бо з одного разу йому не вдається змити… його прекрасне волосся. Тобто йдеться про новий формат заходу, першу скрипку в якому завжди грали США. Тепер у цю скрипку, як би це трохи культурніше сформулювати… натомість змивати немає потреби. А потім по ній ще й пострибав не тільки змивник, а й його численна команда на чолі з зігувальником – підкорювачем Марса і сусідніх з ним посадок. Загалом цей раунд був украй важливим з того погляду, як усе це виглядатиме після «епохи історичного матеріалізму». І от зараз можна про це говорити вже з посиланням на європейську пресу, а не на наших діячів, які танцюють на замовлення для всіх, хто їм за гумку засуне купюру.

Отже, згідно з заявою міністра оборони Великої Британії Джона Гілі, друзі України погодили суму фінансування військової допомоги в обсязі 21 млрд євро (23,8 млрд доларів). А за підсумками обговорення необхідності продовжувати допомогу Україні висловився міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Зокрема, він сказав таке:

«Я вражений і вдячний за оголошення та обіцянки, за підтримку з боку партнерів по всьому світу… Це вплине на поле бою вже цього року… Ми стежитимемо за тим, щоб Україна продовжувала отримувати вигоду від нашої спільної військової підтримки. Росія має зрозуміти, що Україна здатна продовжувати боротьбу, і ми будемо її підтримувати».

Наскільки можна зрозуміти з того, як викладаються підсумки цього засідання, окрім зазначеної суми фінансування, буде організовано й постачання, що називається, «натурою», від деяких країн. Так, ідеться про те, що ЗСУ буде поставлено чотири зенітно-ракетні комплекси IRIS-T, 300 керованих ракет і 100 радарів наземного спостереження, пообіцяв Борис Пісторіус. Крім того, Україні буде направлено 100 тисяч артилерійських боєприпасів, 300 розвідувальних безпілотників, 25 бойових машин піхоти Marder, 15 основних бойових танків Leopard 1A5, 120 наземних систем протиповітряної оборони Manpads і 14 артилерійських систем.

Загалом позиція Вашингтона давно і прямо артикулювалася як Трумпом, так і його кишеньковим Ді Венсом, а також рештою діячів, які справили нужду різної якості на справу Рональда Рейгана, і важливо було розуміти, наскільки стійкою в цьому плані виявиться Європа та низка інших країн, які добровільно увійшли до формату «Рамштайн» з інших кінців світу. І ось виявилося, що там теж усе переоцінили і з урахуванням того, що в найближчі чотири роки в бік США краще не дивитися, не розкисли, а вирішили діяти самостійно й настільки рішуче, наскільки вони це можуть зробити зараз. Тож новий час несе нові проблеми, але й нові можливості, а також нові формати. Прорвемося!