Автор перекладу: Світлана

12, бер

Тему геніальних і головне – швидких рішень, яка зараз вийшла у тренд, доводиться продовжити, бо є певні новації, які нас просили обіграти колеги, які нині мешкають у Західній півкулі. Як ми пам’ятаємо, однією з головних претензій, які публічно висуває Трумп обом своїм сухопутним сусідам, є незаконна еміграція та постачання забороненого препарату фентанілу.

Загалом фентаніл з’явився відносно недавно, а до цього моменту до Штатів завозили інші наркотики, які переважно виготовлялися з природної сировини. Але певний час тому в хід пішла синтетика, і, між іншим, вихід її на цей ринок був, зокрема, зумовлений тим, що сам уряд виробляв такі препарати для того, щоб постачати їх своєму війську у В’єтнамі. Але це інша тема.

Але нам важливо те, що наркотрафік у США існує вже десятиліттями, і наркотики йшли широким потоком за допомогою повітряного, морського і сухопутного транспорту. В останні кілька десятиліть цей потік перемістився з повітря та моря на сушу. Організації, які заробляють мільярди доларів на торгівлі дуривом, легко пристосовуються до нових методів блокування каналів постачань, і методом проб та помилок було зроблено висновок про те, що сухопутні постачання є найефективнішими. Це зумовлено багатьма чинниками, але основний – різноманіття способів переправлення «товару» через кордон.

Є ще один важливий момент, який робить сухопутні канали надійнішими. Скажімо так, виявлення транспорту з «товаром» у морі чи повітрі однозначно веде до втрати товару, транспортного засобу та бригади перевізників. Тобто там головне – не бути виявленим, а на суші – є варіанти домовитися або на місці, або заздалегідь. У повітрі ти сильно не домовишся, та й на морі – теж. Колеги, які живуть у США, пишуть про те, що картелі скупили більшу частину правоохоронців, які контролюють кордон, і тому потік дурива не слабшає.

Але тут треба розуміти, що злочинна спільнота досить активно комунікує між угрупованнями з різних країн і тому дуже швидко приходить до висновку про те, що рухати товар треба суходолом, незалежно від його походження. А оскільки Штати мають сухопутний кордон лише з двома країнами – Мексикою та Канадою, то заходитиме він лише звідти. Тобто йдеться про технічні процеси, які є неминучими. Якщо Штати не можуть придушити наркобізнес на своїй території, яка є найбільшим у світі ринком збуту наркотиків, то як такі претензії можна висувати сусідам? Крім того, якщо справа впирається саме в це, то яким чином на постачання дурива вплине ввізне мито на цілком легальні і більше того – вкрай необхідні товари для споживчого ринку самих США?

Якщо раніше ми робили акцент на Канаді, то тепер варто кілька слів сказати і про Мексику. Скажімо так, половина овочів та фруктів, які споживають США, завозяться з Мексики. На них також Трумп наклав. Щоправда, поки що діє його відтермінування до 1 квітня, а після цього він таки має намір вжарити свої 25%. І ось просто зараз ціна мексиканської продукції в супермаркетах уже пішла вгору.

Нехай не на чверть, як це має статися після активації тарифів, але ціни вже зростають і публіка це фіксує. Тобто ціни зростають на те, що всі купують щодня, і це навіть не пальне на бензоколонці, а їжа. Там ще ніхто не здогадався написати на цінниках «25% – мита Трумпа», але це ще попереду. Адже ті, хто голосував за найкращого президента всіх часів, безперечно, питатимуть співробітників магазинів про те, чому зростають ціни. І щоб усім відповісти відразу і без струсу повітря, все можна викласти прямо на ціннику. Ну, а найвідважніші можуть ще й приписати «Ти сам за це проголосував».

Що найсмішніше, це саме стосується і нелегалів. Практично у всіх країнах нелегали або в’їжджають у країну на законних підставах, а потім залишаються в ній на нелегальному становищі, або проникають через сухопутний кордон. Ми ж пам’ятаємо про те, як це відбувалося з території Білорусії до Литви та Польщі? Тому тут теж немає нічого нового. Таке було й раніше, є й зараз, але ніхто до Трумпа не додумався до того, щоб навісити 25% ввізного мита на помідори за наркотрафік та нелегалів. Хоча ми пам’ятаємо ще одного дивака на літеру «М», який чавив помідори гусеницями тракторів. Але там це було з іншого приводу.

З Мексикою пов’язана ще одна повчальна історія, яка розгортається прямо зараз. Як відомо, Нейлон Муск намагається копіювати свого шефа і, незважаючи на те що його начебто поставили завідувачем очищення державного апарату, щедро роздає свої глибокі думки щодо міжнародної ситуації. Кожен виступ пацієнта на цю тему супроводжується скандалами, оскільки робить він це у вкрай хамській та образливій формі, про що ми писали раніше.

Так сталося і з Мексикою. Вкотре виринувши з підпростору, космольотчик накинувся на найбагатшу людину Мексики та одного з найдорожчих мільярдерів світу з тим, що він кришує картелі і що він має частку провини за наркотрафік та нелегалів. Як завжди, живий телепортатор і каналізатор Марса не добирав висловів, і його почули. Тут варто уточнити, на кого саме Муск покришив батон. Це Карлос Слім Хелу, володар гігантської бізнес-імперії, яка простягається далеко за межі Мексики, і він є одним із найвпливовіших людей у Латинській Америці. Можливо, комусь відомі назви його компаній:

  • Telmex;
  • América Móvil;
  • Grupo Financiero Inbursa;
  • Grupo Carso.

Його статки на кінець 2023 року оцінювали майже в 100 мільярдів доларів. Тож він однозначно належить до кола осіб, говорячи про яких через пресу, слід уважно подумати, що ти скажеш. Але як ми зазначали раніше, зв’язок між тією частиною, де виникають думки, і язиком у прибульців до Білого дому часто або відсутній повністю, або з ним відбуваються якісь дивні збої. Словом, щойно король космосу штовхнув цю промову, багато хто відразу зауважив, що зробив він це марно, оскільки синьйор Карлос точно чимось відповість, і він відповів.

Перше, що він зробив насамперед, – переглянув свій інвестиційний портфель, і кошти в сумі 20+ мільярдів доларів покинули США і вирушили до Європи та Азії. Кажуть, він навмисно інвестував велику суму в китайські активи. Цілком можливо, що продовження риторики Муска в тому ж ключі приведе і до інвестицій у Канаду. Але тут було не лише загальне «фе», а й персональний фідбек Муску.

Справа в тому, що його сервіс космічного зв’язку SpaceX дуже потрібен у важкодоступних районах, де звичайний зв’язок або зовсім ніякий, або його просто немає. Такі є не лише у північній частині Канади, яка вже розірвала контракт з фірмою Муска, а й у Латинській Америці. І як виявилося, саме опонент космольотчика просував його термінали в ті місця, що покриваються його бізнесом або благодійною діяльністю. Так ось, із цим теж – все. Невідомо, про яку кількість абонентів ідеться, але тут важливий сам факт.

Загалом, генератор помиїв працює на повну силу, і тут всі приходять до висновку, що стільки їх згенерувати менш ніж за два місяці – ще той челендж. Треба мати просто величезний талант для того, щоб так швидко і якісно вс*ати все те, що покоління американців такою працею вибудовували. Але вони впораються.