Автор перекладу: Світлана

«Скажи мені, хто твій друг, і обоє ідіть на***»

Публій Корнелій Тацит, 95 р. н. е.

***

Як відомо, свого часу, коли прутін був ще досить молодий, щоб проводити час у колі гімнасток, і що називається – вхожий у найкращі європейські домівки, у нього утворився такий собі дружній тріумвірат лідерів європейських країн. Безумовно, найдосвідченішим із тієї трійці був синьйор Сільвіо Берлусконі в законі. Він же – прем’єр Італії. Як і личить мафіозо, він певний час провів у в’язниці і показав себе у скрутних обставинах, як і личить чіткій братві. А вона вважає, що якщо бродяга не заїжджав на кічу, то ще невідомо, що він собою являє. І ось із цим у Сільвіо все було гаразд.

Другим був президент Франції Ніколя Саркозі. Як виявляється, він був не менш цікавим пацієнтом, ніж синьйор Сільвіо, але як хороший французький арманьяк, він узяв витримку і з походом до в’язниці поки що не поспішає. Але третьою була «Анжела не сіла». Про неї розповісти нема чого, бо їй були б раді у веганській Індії, адже вона була ні риба ні м’ясо. І у зв’язку з тим що Сільвіо Берлусконі відправився на протилежний берег річки Стікс, із цієї трійці путінських друзів особливу увагу привертає саме Ніколя Саркозі.

Як відомо, в січні цього року розпочалися судові слухання справи про таємне отримання хабаря від Муамара Каддафі. Загалом це подається як внесок колишнього лідера колишньої ж джамахірії у президентські вибори Саркозі. Але тут є нюанс. Якщо офіційні внески фіксуються як у графі «Дохід», так і у графі «Витрата», то таємні внески ніде не фіксуються, і тому на що там Ніколя їх витрачав – велике питання. Але судять його саме за отримання мзди. Сам суд розпочався більше ніж через 10 років після цих подій і тривати може не один рік. Мабуть, французька Феміда сподівалася на те, що Саркозі виявить совість і своїм ходом вирушить слідом за другом Сільвіо, але не склалося, і тому доводиться рухатися за процедурою. Хоча прецедент засудженого експрезидента у Франції розглядається набагато мінорніше, ніж у США.

Ну, а ми пам’ятаємо, що Ніколя навідувався до москви, де отримував гонорари за «консультаційні послуги». Сподіваюся, всі, хто читає цей текст, – дорослі люди і цілком розуміють, що називають цим терміном. Причому в той момент, коли випливла мета візитів Ніколя до москви, виявилося, що це не перший його вояж для консультування невідомо кого. І ось зараз в Ізраїлі спалахує скандал, суттю якого є скуповування різних політичних діячів катарськими правителями. Їхня преса з цього приводу, посилаючись на Уді Леві, колишнього керівника відділу «Моссад» із боротьби з фінансуванням терору, пише приблизно так:

«Відділ «Моссад», який займався з’ясуванням та блокуванням каналів фінансування терористичних організацій, Нетаньяху закрив у 2017 році. Уді Леві сказав в інтерв’ю, що пішов із відділу ще до цього рішення і досі не розуміє, чому прем’єр-міністр вирішив його прикрити, «у цьому немає жодної логіки…»

За його словами, саме цей відділ мав зайнятися розслідуванням інформації, що потрапила у пресу у 2019 році під назвою «проєкт Raven».

«Про проєкт Raven – групу колишніх співробітників американської розвідслужби NSA, які займалися кібершпигунством для уряду ОАЕ, – повідомило у 2019 році агентство Reuters. Частина матеріалів, добутих американськими хакерами, тоді ж витікла в Інтернет, серед них були документи про систематичний підкуп іноземних посадових осіб урядом Катару. Серед іноземних політиків, які отримували гроші від Катару, були названі експрезидент Франції Ніколя Саркозі та ізраїльтяни – Беньямін Нетаньяху та Авігдор Ліберман…»

З огляду на те що преса ізраїльська, там докладно описуються дії власних єнотів, наприклад, про те, що в документах, датованих 2012 роком, ішлося про перерахування 20 мільйонів доларів на передвиборчу кампанію блоку «Лікуд Бейтейну»: 15 мільйонів було нібито перераховано Нетаньяху, 5 мільйонів – його партнеру по блоку Ліберману. У 2018 році одержувачем передвиборної «субсидії» зазначався лише Нетаньяху, а сума становила 50 мільйонів доларів. Детективну частину цієї історії опустимо, а просто зауважимо, що ізраїльська преса не опублікувала сум, які Ніколя прийняв на борт ще й з Катару. І виходить, що простіше скласти список тих, від кого Саркозі не приймав бабло, ніж тих, від кого приймав.

Тож друзі у прутіна були яскраві й незакомплексовані. Приймали бабло з будь-яких джерел. І до речі, Нетаньяху начебто теж з путіним – брати навіки… та й Трумп. Тож тут є про що подумати на ніч.