І нарешті – вундерваффе ворога і одночасно – останній серійний літак подібного класу, який москва, свого часу, заявляла в якості «вбивці» американського В1 Lancer. Правда, порівняння тут не дуже коректне, але – як є.
Ту-160М:
Модернізована версія надзвукового стратегічного бомбардувальника Ту-160. Це найдорожчий літак із перелічених. У 2018 році росія замовила 10 нових Ту-160М2 за контрактом на 160 мільярдів рублів (приблизно 2,5 мільярда доларів на той час), що дає середню ціну 250 мільйонів доларів за одиницю. З урахуванням інфляції, сучасних технологій і витрат на відновлення виробництва оцінки вартості нового або глибоко модернізованого Ту-160М можуть коливатися в межах 300–500 мільйонів доларів.
Це дані, отримані з відкритих джерел, і точних параметрів ми не маємо, але напевно, вони є у нашої розвідки. І от просто умовно припустимо, що один з дронів, або неназваний засіб ураження, вибухнув над, або поруч двох Ту-160 максимальної комплектації. Лише цього буде достатньо для того, щоб нанести ворогові збитків більше, ніж вибухнуло на тому складі. І це ще не все. Як відомо, ворог здійснює випуск ракет різних типів, в тому числі і крилатих, прямо зараз. Хай цей випуск відбувається і невеликими партіями, але поповнення запасу відбувається постійно.
Але ці ракети проектувалися під відповідну повітряну платформу, а завдяки своїм масо-габаритним характеристикам, вони можуть використовуватися лише важкими бомбардувальниками. А от з випуском саме таких літаків у ворога – проблеми. Вони або взагалі більше не випускаються, або можуть бути випущені штучними екземплярами і тих залишків комплектуючих, які лишилися з давніх часів, або за рахунок каннібалізації того, що є в наявності. Звідси випливає логічний висновок про те, що ракети – другорядна ціль, а першочергова – літаки. Адже ракети є чим поповнювати, а от літаки – інша справа.
З іншого боку, у ЗСУ нема засобів ураження, які б могли донести до Саратовської області 100-200 тон вибухівки. Та навіть 10 тон – нема чим, а одну тону хоч і можна, але декількома, потужними боєприпасами, наприклад – чотирма «довгими Нептунами», а от влучно поцілити в сховище, набите вибухівкою – інша справа. І схоже на те, що саме це і малося на увазі, коли було сказано про те, що це було найвдаліше влучення цього року. Мало того, що було знищено запас ракет, так вони ще й попрацювали по території бази і скоріш за все – по стратегічних літаках.
Звісно це – припущення і навряд чи хтось візьметься знайти відповідь на питання, скільки літаків було виведено з ладу, але протилежна версія про те, що уламки якось загадково пролітали обабіч стоянки літаків, виглядає вже дуже фантастично. І от вчора пройшли новини з іншої частини федерації, але на цю тему і вони як раз узгоджуються з нашими припущеннями. Принаймні, ці події можна ставити в один ряд і шукати звʼязок між ними.
Так, стало відомо про те, що в районі Іркутська розбився важкий бомбардувальник Ту-22М3. Причини падіння засекречені, хоча більшість екіпажу змогла катапультуватися і вже надала свідчення слідству. Але відомо про те, що літак загинув внаслідок технічної несправності. А тепер просто припустимо, що на авіабазі Енгельс дійсно вийшли з ладу декілька літаків, скажімо так – критично багато машин, і невідомо, як довго триватиме ремонт і чи буде він вдалим.
В такому випадку, командування зробить все, щоб повернути боєздатність цього сегменту авіації і намагатиметься підняти на крило все, що стояло на консервації чи ремонті. Причому – робитиме це терміново в режимі «на позавчора». В тому числі, і літаки з дуже малим залишковим ресурсом. І от якщо цей борт був піднятий саме в таких умовах, а причиною аварії був його вкрай незадовільний стан, то по Енгельсу прилетіло набагато вдаліше, ніж того можна було очікувати і шкоди той наліт приніс набагато більше, ніж на мільярд.
Шановні колеги! Я навмисно роблю сторінку для кожного матеріалу, на поки ще основному сайті для того, щоб там ви могли коментувати тему. Тут відкриються коментарі віл=дразу, як побачите, що на першій сторінці нема редакційної статті. Я бачу ваші коменти і багато – дуже цікавих і змістовних, але ж їх не бачить решьа колег. Тож пишіть там. Скоро запустимо всі функції тут.