Автор перекладу: Світлана

Днів з десять тому прутін виступив з черговою публічною промовою, де, крім усього іншого, заявив, що напередодні повної нормалізації відносин з Трумпом американські компанії вишикувалися в чергу і чекають сигналу «Три червоні свистки», щоб повернутися в його рідну говень. Холуї ж інтимним чином повідомили своїм ЗМІ, що американські компанії демонструють просто нестерпний ентузіазм і все більше нетерпіння.

Саме тому прутін дав розпорядження своїй пропаганді розробити заходи, які можуть дозволити західним компаніям швидко повернутися в росію. Може виникнути запитання, чому саме ЗМІ було підключено до цієї теми, але відповідь на нього лежить на поверхні. Тільки преса з завзяттям Бобика, що рве грілку, накинулася на цю натурально несамовиту новину, а більше не було помічено жодних практичних дій.

А взагалі-то ці дії не могли залишитися непоміченими. Адже у багатьох західних, зокрема й американських компаній банально відтиснули майно. І не просто відтиснули, а прутін особисто нагородив ним хамів та холуїв, які на той момент демонстрували особливу вірність. До речі, значна частина цих «трофеїв» відійшла людям Кадирова. Втім, немає жодного сигналу про те, що майно компаній, які пішли, вилучено з «подарункових наборів», якими прутін фактично нагороджував холуїв за вірність. І це можна зрозуміти, адже якщо ти повернеш такі нагороди, то холуї можуть повернути свою вірність і затаїти образу.

І що найцікавіше, таких фактів не помічено навіть щодо нукерів героїчного академіка та генерального вівчаря. І це симптоматично хоча б тому, що ця категорія «нагороджених» зараз перебуває у найвразливішому становищі. Якби у фюрера була думка готуватися до повернення американських компаній, то ці нагороди відібрали б насамперед у них. Ну, а хиткість їхнього становища пов’язана з тим, що у вівчаря почалася чорна смуга життя, попри всі його багатства. Принаймні, ворожі джерела з посиланням на високопоставлене джерело в кремлі про це пишуть таке:

«Владімір Владімірович отримав прохання про відставку Рамзана. Тепер варіантів два. Або Кадиров піде в найближчі два місяці, або йому вдасться залишитися. Але тоді він вчепиться у свій пост так, що й помре на ньому. І його діяльність стане загрозою особисто для президента», – стверджує співрозмовник каналу. В деталі він вдаватися відмовився, але уточнив, що Владіміру Путіну «розповіли про дуже серйозні гріхи Рамзана». Ще кілька джерел у Кремлі підтвердили: на їхню думку, Владімір Владімірович, «як мінімум, задумався про те, щоб усунути Кадирова».

У таких випадках, доки не прийнято остаточне рішення про те, що робити з володарем «серйозних гріхів», його позбавляють майна і будь-яких активів, які він отримав, поки зловживав довірою царя. Так робили завжди, і немає жодних сумнівів у тому, що приблизно так воно має працювати й цього разу. А з урахуванням того що майно західних компаній роздавалося за списком, підготовленим самим Рамзаном, то для реципієнтів це була нагорода вже не від прутіна, а від самого султана, який «порішав» усе в москві.

Звідси випливає, що повернення було б просто неминучим, і різниця була б тільки в його формі – жорсткій, з ліквідацією самих нагороджених, чи м’якою – без ліквідації. Таким чином, серйозність цих розповідей було б підтверджено саме такими діями. Але, наскільки відомо, ці індикатори не дали потрібних сигналів.

Ці та інші «мовчазні» індикатори, що стосуються майна компаній, які пішли, вказують на те, що за словами не було ніяких практичних дій. І справді, навряд чи можна уявити собі бізнес, у якого відтиснули майна на десятки та сотні мільйонів євро, і вони знову вирішили зіграти у підкидного з тим самим гравцем, за тим самим столом і тими самими картами. Це вже не бізнес, а мазохізм добірного сорту. Проте на основі досвіду сприйняття їхнього новоязу виникає розуміння того, що насправді якась робота ведеться, але зовсім не така, якою її описав фюрер.

У цьому сенсі Додік просто копіює друга Владіміра, і нещодавно його було викрито в тому, що він на ходу вигадує «щоденні та позитивні переговори з Китаєм про нормалізацію торговельних відносин». З Китаю акуратно порадили американському уряду уважно простежити за дідусем, щоб з’ясувати, з ким він там так регулярно спілкується, бо Китаю про це нічого не відомо. Так сталося й тут. Уже незабаром після гучної заяви прутіна про чергу американських компаній і розпорядження посилити і поглибити роботи з повернення їхні ЗМІ пояснили, що насправді малося на увазі:

«На тлі цих заяв путін доручив уряду розробити механізм повернення іноземних компаній. Як повідомляла Financial Times, російські чиновники почали звертатися безпосередньо до представників американського бізнесу, пропонуючи їм повернутися на ринок».

А як же черга? Де це жорстоке штовхання ліктями? Де охочі повернутися в партер концерту балалайок? Адже в ході численних повідомлень на цю тему робилися не лише абстрактні, а й цілком конкретні заяви з називанням відомих компаній. Напевно, найгучнішою була заява про бажання McDonald’s повернутися на російський ринок, і навіть повідомлялися якісь подробиці навколо реєстрації товарного знака та інші дрібні деталі, які мали переконати публіку в тому, що процес рухається повним ходом і просто зараз підготовка до повернення виходить на фінішну пряму.

Але як же тоді їхня знаменита мережа наливайок «Смачно і точка», яка заїхала в зупинені ресторани Маку? Адже її теж треба попросити на вихід перед поверненням, чи як? Чи що ж, вони мали на увазі, що Мак повернеться і побудує ще одну мережу замість втраченої? Словом, усі ці розповіді виглядали дуже дивно і іноді скидалися на мову пацієнта на прийомі психіатра. Але ось внесено певну ясність у це питання, і виглядає вона зовсім не так, як це виконав звихнутий дід. Агентство Bloomberg внесло ясність у це питання, і його навіть цитують деякі ворожі ЗМІ, які намагаються виглядати нейтральними:

«Компанії McDonald’s і Coca-Cola, як і раніше, розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності в країні… У листі від McDonald’s, підписаному Джоном Баннером – директором з питань глобального впливу, компанія підкреслює, що продовжує керуватися п’ятьма ключовими принципами, на основі яких у 2022 році було прийнято рішення про повний вихід з російського ринку. Ці принципи включають: відповідність діяльності закону, наявність свободи для ведення бізнесу, відповідність корпоративним цінностям, вплив на імідж бренду та економічну доцільність. У 2022 році, як підкреслює Банер, «на всі п’ять запитань відповідь була негативною». Він також підтвердив, що McDonald’s залишається відданим зобов’язанням перед Україною – як у бізнес-площині, так і у сфері суспільної відповідальності».

Приблизно в такому самому ключі відповіла й низка інших компаній, включаючи Coca-Cola, назву якої було пом’януто всує. Тобто дідуганчик бреше зразу після того, як відкрив рота, але ще не встиг видати жодного звуку. І зрозуміло, що вся його шобла брехатиме в унісон своєму цареві, яку б нісенітницю той не поров. Черги, що стоять на повернення в говень, він просто вигадав з носа або, швидше – висмоктав із валізи, і не більше. Втім, нічого нового. Брехня там стала сенсом всього, і промов – у тому числі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *