Автор перекладу: Світлана

Неоднозначна ситуація склалася у краснодарському краї федерації, де ось уже кілька годин горить пункт перевалки нафти «Кавказская». Заплутаність ситуації полягає в тому, як такі речі зазвичай подає місцева влада. Всім відомо про те, що вступна частина будь-якої подібної промови складається з фрази «Черговими засобами ППО успішно відбито атаку ХХ дронів ЗСУ, в результаті їхньої роботи всі цілі збито, жертв і руйнувань немає». Це обов’язкова частина репертуару, і від неї нікуди не подінешся, а далі все залежить від цільового об’єкта. Якщо там щось може горіти чи вибухати, то неодмінно буде сказано про те, що туди впав уламок дрона.

В аспекті викладу штучно створеної версії тут усе гаразд. Адже якщо ви збили всі цілі, то в такому випадку атака на цільовий об’єкт фізично неможлива, бо ви або все збили, або щось із двох одне. Якщо ж прилетів «уламок», то стрункість казки не порушується, тоді залишається відволікти увагу публіки фразами про те, що від падіння уламка ніхто не постраждав і нічого не зруйновано. Інша справа, якщо там щось починає горіти.

У такому разі треба знову бадьоро розповісти про те, що займання там якщо і виникло, то зовсім невелике – п’ять, максимум – 20 квадратних метрів. Тим більше що на місце прибули десятки машин спецтехніки та сотня пожежників, мовляв, нема про що турбуватися. Але цього разу щось пішло не так. Одне з їхніх основних новинних агентств через кілька годин видало зовсім інші відомості про площу пожежі:

Як бачимо, 20 і 1 700 квадратів – це не зовсім одне й те саме, а крім того, виникають підозри в тому, що уламок виявився габаритами з автомобіль «Жигулі», бо горить усе якось аж занадто бадьоро. Ну, а ворожа преса змушена уточнити, що ж це за об’єкт, по якому прилетів уламок:

«Пункт перевалки нафти «Кавказская» є важливим об’єктом, що забезпечує транспортування російської сировини на експорт. Він включає залізничний нафтовий термінал і з’єднувальний трубопровід до нафтоперекачувальної станції «Кропоткінская», яка входить у трубопровідну систему Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК). За рік через «Кавказскую» перекачується до 6 млн тонн нафти. Через інфраструктуру КТК це пальне доставляється до терміналу під Новоросійськом, звідки воно відвантажується на експорт морем. Через «Кавказскую» нафту на зовнішні ринки постачають «Сургутнєфтєгаз», «Газпром нєфть», «Роснєфть», ЛУКОЙЛ та ін.».

Між іншим, прутін, який зазвичай таке не коментує, цього разу вставив свої п’ять копійок і розповів про те, що така атака виявилася повною несподіванкою, бо об’єкт не зовсім російський, а належить міжнародному консорціуму. Тим самим він, напевно, випередив уже постійне запитання: «Де ППО?» Мовляв, це ж об’єкт з іноземними інвестиціями, тому ми й не очікували такої атаки. Можна подумати, що їх самих турбувало те, що під час атаки нашої інфраструктури вони розбиралися в тому, чиї там інвестиції. В Одесі нещодавно взагалі вдарили балістикою по суховантажу, яке повністю перебуває в іноземній власності.

Але не тільки це проступало у стогоні любителя гумових фрагментів тіла. Він неначе відсилав охочих до вчорашніх переговорів з Трумпом, мовляв, ось учора ж домовилися не бити по енергетиці, а воно – он як сталося, нежданчик. Але, швидше за все, йшлося про генеруючі потужності, і тут домовленості ні до чого, бо всі великі неядерні генеруючі потужності лапті вже вивели з ладу і їм банально нікуди бити, а ЗСУ системно і не починали виводити з ладу генерацію противника, тому що є інші, більш жирні цілі. А це – безумовно, одна з найжирніших цілей, бо там багато чого цінного можна перетворити на металобрухт.

Для того щоб стала зрозумілою цінність саме цього активу, а крім того – як вдалося продовжити качати нафту нафтопроводом після виведення з ладу насосної станції магістралі, пропонуємо його опис, опублікований сьогодні ТГ-каналом «Кримський вітер». За його даними, це виглядає так:

«Призначений для перевалки російської нафти залізничним транспортом до трубопровідної системи ЗАТ «Каспійський трубопровідний консорціум» обсягом 6 млн тонн на рік.

До складу об’єкта входять:

— нафтопровід довжиною 15 км Ø 530 мм;

— двостороння залізнична естакада на 60 вагонів-цистерн для зливу нафти;

— резервуарний парк для зберігання нафти загальною ємністю 60 тис. м3;

— технологічні та очисні споруди;

— споруди енергетичного господарства та автоматичного пожежогасіння;

— будівлі та споруди зв’язку, сигналізації та автоматизована система управління технологічними процесами (АСУ ТП);

— камери прийому-пуску засобів очищення та діагностики (СОД);

— системи під’їзних автомобільних та залізничних доріг.

Російська нафта постачається на експорт нафтопроводом «Каспійського трубопровідного консорціуму» (КТК), але не по перемичці між трубопровідними системами «Транснєфті» і КТК, закладеній у проєкт на початку, а залізницею. Нафта надходить на пункт перевалки (ППН) «Кавказская», який належить ЗАТ «НафтаТранс», звідки 18-км трубопроводом подається на НПС «Кропоткінская» і далі трубою КТК на термінал «Южная Озєрєєвка».

Тобто прилетіло якраз у потрібне місце, і з урахуванням того що з місяць тому було атаковано насосну станцію цього самого нафтопроводу, то, напевно, все було зроблено послідовно. Якщо ж у цьому випадку згадують інвесторів, ну що ж, нехай тепер пояснять їм, за що прилітає по таких активах. Ну, а неузгодженість версій розкривається так, як це буває в судовому процесі.

Будь-яка штучно придумана версія, яку злочинець розробляє для того, щоб уникнути відповідальності, найчастіше валиться на невідповідностях у самій цій версії. Фігурант просто забуває про деталі, які він викладав раніше, і подальші свідчення входять у суперечність із попередніми. На цьому вся його позиція починає розвалюватись. Тут відбувається саме таке.

Просто згадаймо про те, як вони єхидно розповідали про те, що їхні ракети влучають у житлові будинки тому, що їх збивають засоби ППО: мовляв, якби не збивали – вони летіли б по військових цілях. Або якби не відхиляли їх засобами РЕБ – вони б не влучили в будинок. Але в цьому випадку все ще очевидніше. Дрон летів собі кудись у східному напрямку, а ви взяли і збили його, після чого він і впав на цей об’єкт. Мало того, впав же не сам дрон, а його уламок, а от не збивали б, то й не сталася б пожежа на площі чи то 20, чи то 1 700 квадратних метрів. Так що не стикуються версії…