Авторка перекладу: Світлана
ВОНИ – ПО НАС
Минулої ночі ворог здійснив чергову масовану повітряну атаку території України, і за даними Генштабу, в повітряний простір, підконтрольний ЗСУ, зайшло 526 засобів ураження, з яких 430 було перехоплено. Це означає, що близько ста одиниць перехопити не вдалося і вони кудись влучили. Наскільки можна зрозуміти, ворог посилено б’є по об’єктах інфраструктури, і з одного боку, можна сказати, що близько 20% його ударних засобів перехопити не вдалося, що, безумовно, сумно. Але все це ми спостерігаємо ледь не щодня, і тому є деякі моменти, які не варто оминати увагою за жодних обставин.
Скажімо так, сьогодні вночі по Києву практично нічого не летіло. Окремі осередки роботи ППО говорять про те, що саме по столиці летів мізер, і наскільки можна зрозуміти за звуками, щось було збито. Звідси випливає, що понад п’ять сотень засобів ураження противник спрямував за іншими маршрутами, і, зокрема, на західні області України, що підтверджують і військові. А тепер погляньмо на цю ситуацію під дещо іншим кутом зору. Цієї ночі було перехоплено близько 80% усього, що летіло по регіонах України, а ми знаємо, що найщільніша, а тому – найефективніша система ППО все ж таки працює в районі Києва, і як наслідок, регіони було прикрито найслабше. Тому слід розрізняти ефективність роботи зенітних засобів у районі столиці та в інших місцях України.
Як ми бачимо, ця сама ефективність за межами Києва вже поступово зростає і дійшла до цілком пристойних значень. Знову ж таки, ці висновки ніяк не применшують тієї шкоди чи тих жертв, які стали наслідком атаки, проте треба брати до уваги, що виробники зенітних засобів, навіть найсучасніших, дають розрахункову ефективність своїх виробів у діапазоні 80– 90%. І це йдеться про нові системи, яких у ЗСУ практично немає. Тож до тієї математики, яка з’явилася в Мережі вранці, слід застосувати ще й ці міркування, щоб отримати більш-менш об’єктивну картину події та відчути динаміку наповнення засобами ППО саме регіонів України.
МИ – ПО НИХ
Водночас ворог уже давно не має варіантів «атаки без відповіді». Кожен його наліт має протидію не лише у вигляді зенітних засобів, а й зустрічних повітряних атак ЗСУ. Поки ще немає розгорнутих даних про те, що сьогодні засумувало у противника, але вже точно можна сказати, що НПЗ сьогодні опинилися поза увагою і летіло по залізниці ворога та по його засобах ППО. Так, стало відомо про те, що удару було завдано по станції Кутєйніково в Чертковському районі Ростовської області противника. Наразі невідомо, що там стало ціллю атаки, але на цій ділянці залізниці рух зупинено. Тому за наших пасажирів поїздів, які сьогодні затримуються через ворожу атаку, помстилися наші військові, а лапті стикнулися точнісінько з тими самими проблемами, чого раніше вони взагалі не відчували. Плюс до того, в тій самій області зафіксовано прильоти в населеному пункті Бєлая Калітва, але що саме там було атаковано, поки що неясно.
Крім того, джерела повідомляють, що цієї ночі було завдано потужного удару по військовій локації в районі тимчасово окупованої Алушти. Прильоти було зафіксовано над Лазурним – у заказнику Кастель. Там розташована російська військова частина 85683-л – підрозділ 3-го радіотехнічного полку. Повідомляється, що після п’яти вибухів там почалася пожежа. Наразі невідомо, що саме було атаковано, але місцеві жителі кажуть, що там був якийсь великий локатор, закритий кулеподібним ковпаком.
Прилетіло і в район Анапи. Ціллю стало те саме – військова частина ППО, яка розташована на Лисій горі. Наслідки атаки ще невідомі, зате відомо, що ця військова частина здійснює повітряне прикриття Новоросійського порту – з одного боку і Геленджика, де розташовано путінський палац «Ермітаж», – з іншого. Очевидно, що ми маємо справу з розчищенням маршруту руху наших далеких дронів до чогось важливішого та найціннішого. Зважаючи на все, скоро дізнаємося, про що йдеться.
Сподіваюсь, що розчищають дорогу не тільки для дронів а і для чогось важчого. Може рожевого. Бо воно як ціль велике, до того ж дороге і його мало. Лупити як кацапи пачками і сподіватись на прохід 20% нам не можна.
“Вони – по нам”
У мережі з’явилися фото збитого кацапського шахеда з деякими модернізаціями:
“Тепер «шахеди» можуть онлайн керуватися з рф, вести розвідку і навіть атакувати цілі, які рухаються, — «Флеш».
За інформацією фахівця із радіотехнологій — це нова серія ударних дронів під назвою «Ь».
***
І ще одне:
“Зафіксовано випадки прильоту російських FРV-камікадзе у житловий сектор Запоріжжя, – повідомляє Акцент
Місцева мешканка опублікувала відео, де як вона стверджує, на ї балкон залетів FРV-дрон. На щастя він не розірвався, проте сама конструкція балкону зазнала пошкоджень.
Викликалм піротехніків, щоб не допустити детонації боєприпасу. Випадок стався Комунарському районі Запоріжжя”.
#*#*#*#*#*#*#*#*#*#
Вважаю, осінь поблизу фронту буде не нудною 🥴