ЯК Є

Наприкінці своєї карколомної кар’єри, коли прутін здобув усю можливу владу в курнику і завантажився грішми та іншими ніштяками так, що якби він зібрався все це перевезти з місця на місце, то йому знадобився б найбільший контейнеровоз сучасності Ever Ace від компанії Evergreen Marine, бо в менше судно все могло б і не вміститися, – історія зробила коло, і знову картинки набули своєї актуальності. Зараз він зайшов настільки далеко у своєму самодержавстві, що жодні відео з його найбільш нестримними діями будь-якого плану вже б ніяк не вплинули на становище самовладного царя.

Але як це буває з російськими царями, у яких поїхав дах, вони стають нестерпно побожними, бо самі чудово знають, що вони не просто порушили всі заповіді з добре відомого списку, а натурально справляли на них нужду довгі десятиліття. І ось уже на схилі віку в них виникає недобре запитання до самих себе: «А раптом пекло все ж таки є?» І тому вони починають відгрібати в бік мракобісся, молячись і хрестячись так, що аж піт з них крапає. Прутін пішов цією самою стежкою, ну, а де «православнуте» мракобісся, там – ікони та інше кухонне начиння.

Так, уже відомо про те, що високопоставленим військовим чинам вручаються натільні хрести з набором літер, які символізують царя московського, а саме «ПТН-ПНХ». Крім того, портрет прутіна вже з’явився на низці ікон, де його зображено у вигляді святого. При цьому церковники не подбали про те, щоб дотриматися правил і спочатку «задвохсотити» царя, а потім – пред’явивши скоєні ним чудеса, канонізувати як святого. З іншого боку, попи вчинили точнісінько так, як свого часу це зробили імпресіоністи, – відмовилися  від канонів живопису. І ось на іконах з’явився прутін, і навіть північні корейці. Між іншим, Сі може неправильно зрозуміти цей хід, мовляв, корейці вже на іконах, а мене досі немає.

А тим часом на ниві іконопису виникли несподівані творчі баталії. Справді, якщо вже на іконах почали зображати поки що живого прутіна, то чому б туди не внести й інших відповідальних товаришів? І на цьому ґрунті вже з’являються дуже недобрі тертя, які можуть перерости в жорстке протистояння і навіть в утворення мощів із конкретних персонажів. І це зовсім не гумор, а глибина мракобісся, якої досяг батискаф під назвою «Курник». Ось що там пишуть на цю тему просто зараз:

«За словами джерела в міноборони, Церква запропонувала написати ікону з Архангелом Михаїлом та кількома нашими провідними воєначальниками. Її хочуть розмістити у приміщенні міністерства, а копію – відправити на фронт. На іконі хотіли зобразити Андрєя Бєлоусова, Валєрія Гєрасімова та кількох відомих генералів. Але ця концепція змінилася».

Можливо, попи щось знають і вважають, що до закінчення написання такої ікони всі зображені там особи вже будуть у належному вигляді, але, можливо, причина в іншому. Ну, а баталія розгорнулася з приводу персоналій, які пропонується зобразити на згаданій вище іконі. Так, близький до Бєлоусова діяч сказав буквально таке:

«Андрєй Ремович сказав, що Гєрасімов на іконі не потрібен. І пожартував, що, мовляв, давайте ще Шойгу там зобразимо. Церква до цього побажання Андрєя Ремовича прислухалася».

Між іншим, Шойгу має бути прикро, що його пом’янули в такому контексті. І справді, він би дуже органічно вписався в ікону, з десятками регалій на тулубі. Крім того, за ним цілком могли поміститися шамани з бубнами та олені. Багато оленів. Ну, і останнє зауваження з цієї серії:

«Ікона з воєначальниками має бути написана до кінця осені – після того, як буде перероблено ікону з Владіміром путіним. На ній також мають бути зображені наші вірні союзники – військові з КНДР».

Словом, образотворче мистецтво курника розвивається динамічно і виходить не лише за рамки звичних канонів, а й за межі здорового глузду. З іншого боку, здоровий глузд там уже давно вважається злочином, тому за іконами явно піде щось на зразок публічних жертвопринесень. Чому б і ні?

Один коментар до “Образотворче мистецтво (Частина 2)”
  1. На болотах НЕ православ’я, а сатанізм у рясах.
    А в сатаністів свої “святі”, свої мученики та пророки.
    Що далі?
    Мабуть, перевернуті хрести 👺👹

Коментарі закриті.