Перед початком широкомасштабного вторгнення його війська проводили масштабні навчання в Білорусі, під прикриттям яких вони здійснювали концентрацію та розгортання сил. У самих військах знали, чим закінчаться ці навчання, але слабо собі уявляли, який вибір зробили нагорі — південний, в Україну, чи північний — у Балтію. Щобільше, нам писали про те, що на той момент «сапоги» вважали, ніби розмови про вторгнення в Україну мають характер прикриття, і що насправді ціллю буде Балтія, оскільки на той момент вона стояла практично без військ. Не дивно, що високопоставлені «сапоги» намагаються втихомирити прутіна в такому ракурсі, що вигідніше було б заморозити війну в Україні та рушити в Балтію.
Зараз там кажуть про те, що вікно можливостей для такого маневру може закритися з падінням режиму Орбана, оскільки в такому разі в ЄС виникне рідкісний стан єдності. А з урахуванням того, що, розвалюючи НАТО, Тромб явно ввімкнув механізми самозбереження в Європі, яка почала стрімко озброюватися, нарощуючи темпи з кожним місяцем. На думку ворожих аналітиків, цей процес іде лякаючими темпами, і дуже скоро Європа виявиться здатною без допомоги США вирішувати найсерйозніші військові завдання. Плюс до того, на відміну від Додіка, лідери європейських країн не бояться того, що з них впаде корона, і потужно переймають досвід ЗСУ в плані ведення сучасної війни.
Як ми знаємо, днями МО України погодилося інтегрувати оборонні цифрові системи з аналогічними системами європейських партнерів для того, щоб тренувати їхні моделі ШІ на реальних матеріалах бойових дій, особливо тих, що стосуються застосування дронів. У зв’язку з цим прутіну доповідають: поки вони безрезультатно і все більш витратно поборсаються в Україні, поїзд може піти, оскільки Європа стане більш «зубатою», а слідом за Орбаном може піти і Тромб. А якщо в США маятник хитнеться у зворотний бік, то буде зовсім погано. Тому йому наполегливо рекомендують переключитися на інший напрямок, і литовська влада вже каже про те, що спостерігає ознаки чогось подібного біля своїх кордонів.
ПЕСИМІСТИ
Але тут є і зворотний бік медалі. Швидше за все, у розгорнутому вигляді прутіну такого не доповідають, але до нього це не може не доходити через Іран та Китай. Річ у тім, що китайці поки не влізли у відкриту бійку ніде, але уважно спостерігають за війною лаптів в Україні, а також за тим, як проявила себе їхня власна військова техніка в Ірані, Венесуелі та частково — в Україні. Джерела пишуть про те, що китайці дуже занепокоєні тим, наскільки їхнє озброєння виявилося вразливим для західної зброї і наскільки низькою виявилася стійкість їхніх систем ППО, наприклад. А зауважимо, не секрет, що в більшості ключових систем озброєнь Китаю так чи інакше присутня російська ДНК. Зауважимо: буквально в останні місяць-два Китай різко скинув оберти у своїй антитайваньській риториці.
Звісно, це може бути викликано репресіями серед військових, але тверезі аналітики кажуть про те, що кадрового резерву в НВАК — вище даху, і що-що, а вакуум командного складу там точно не загрожує. Навпаки, притормозити довелося через негативні результати застосування їхнього озброєння в реальних бойових умовах. Китайські системи ППО були знесені настільки швидко й ґрунтовно, ніби їх і не було зовсім. Тож довелося знижувати тональність своєї риторики.
А щодо США, то тут просто слід звернути увагу на один простий факт у межах теорії «Трьох вершників». Тромб лише імітує санкції та тарифи стосовно Китаю та «курятника». У нього немає навіть частки тієї жорсткої риторики, яку він обрушує на власних союзників. Напевно, цим усе і сказано. А раз так, то зараз ми спостерігаємо трьох великих глобальних гравців, які намагаються розвалити систему світоустрою, де кожен із них переслідує власні цілі. І в цій дивній п’єсі саме Україна виявилася тією силою, яка не дала реалізувати ці плани. Саме тому Трампа і прутіна так вивертає від одного слова «Україна», і навіть Китай змушений давати задню, намагаючись показати, що він поза грою.
Загалом те, що роблять наші сили оборони і всі ті, хто так чи інакше працюють на нашу перемогу, насправді рухають глобальні процеси, а не просто утилізують лапотну рванину. Україна стала кісткою в горлі одразу трьох хижаків, і як мінімум Європа та Тайвань мали б зняти капелюхи на знак поваги до того, що для них зробила Україна. Ну а не знімуть — і бог із ними. Тоді нехай це зроблять постачанням зброї… Картина ця не закінчена, але вона і так вийшла досить масштабною, тому не буду втомлювати колег довгими розповідями.
Примітка до останнього абзацу: і це враховуючи, що в тилу наших військ діє кремлівська кротівня ставлячи палки в колеса на кожному кроці!
Картина дуже реалістична і відповідає і моїм відчуттям та спостереженням.
Сподіваюсь, що доживу до того дня, коли побачу останній штрих, останній пазл в цій світовій трагедії – падіння трОмба, розвал рашки і тієї осі Зла.
Дай Боже доживу.
Маю деяки зауваження до загалом дуже слушного аналізу автора. Розпочати будь яку війну з бодуна не можливо. Потрібно зробити концентрацію військ і МТЗ, потрібно дати можливість військам адаптуватися (повірте, не легко адаптуватися до зміни часу мешканцям Забайкалья а тим більше Далекого Сходу). Також війну прутін розпочав тому, що довго тримати війська в лагерних умовах за сотні або тисячи кілометрів від ППД не можно. Їх потрібно кідати в бій, інакше дуже швидко вони будуть небоєздатними.
З приводу засланців в ЄС і НАТО і загалом Європі не слід забувати Сербію.
Загалом щиро вдячний anti-colorados за грунтовний аналіз!
> Тоді нехай це зроблять постачанням зброї…
А вони хіба цього не роблять? І не лише зброєю, а й прямою бюджетною підтримкою: без неї економіка України вже б давно зколапсувала.
Тут вчора пролунав ще один дзвіночок (якщо не гонг): Трамп зі своїми посіпаками погрожує згорнути свободу слова в США, відкликаючи ліцензії в ЗМІ, які не повторюють його брехню, https://www.bbc.com/news/articles/c626ye5gq16o
В Швеции арестован капитан танкера российского теневого флота
https://www.newsru.co.il/world/16mar2026/swed_202.html
Новый законопроект позволит Путину направлять войска в страны, где преследуют россиян
https://www.newsru.co.il/world/11mar2026/rus_202.html
(“Закон делает особенно уязвимыми граничащие с Россией балтийские государства, которые Россия обвиняет в преследовании своих граждан. Несколько месяцев назад спецслужбы Германии предупреждали о возможности провокации по крымскому образцу с последующим военным вторжением.“)
Коли це його зупиняв брак якихось там законів…
Olexa : 16 Березня, 2026 о 11:07 am
Коли це його зупиняв брак якихось там законів…
Да никогда! Но это – не наммек даже, а прямое указание на направление его действий и что станет поводом: арестуют в Литве шпиона с рашистским гражданством – вот и “законный” повод!
“Зауважимо: буквально в останні місяць-два Китай різко скинув оберти у своїй антитайваньській риториці.” — “За інформацією мініоборони Тайваню, протягом останньої доби в районі Тайванської протоки зафіксовано 26 китайських літаків.
Останній раз таку кількість літаків зафіксували 25 лютого, коли Китай у рамках “спільного патрулювання бойової готовності” направив до острова 30 літаків.
З 27 лютого Тайвань не реєстрував появи китайської військової авіації до 7 березня, коли два літаки були помічені на крайньому південному заході острова. Відтоді відзначалися лише поодинокі незначні інциденти.” https://www.rbc.ua/rus/news/kitay-vidnoviv-aktivnist-aviatsiyi-bilya-1773568230.html