Все вказує на те, що свято йде з душі Віті Орбана. Принаймні, ситуація для нього стає дедалі більш тривожною, а перспективи — похмурими. Як відомо, він обіймає крісло прем’єра Угорщини ось уже 20 років, хоч і з перервою, як і путін, але останні 15 років — править країною без перерв навіть на обід. За цей час він увірував у свою непотоплюваність, а тим більше, після того, як найшов джерело натхнення і матеріального добробуту в москві. Здавалося б, жодна причина не може зіпсувати йому це свято життя, оскільки він освоїв мистецтво популізму, як ніхто інший. Всього й треба — кинути в будку виборця кістку і він голосуватиме як треба. Тільки ця сама кістка завжди була з курника, але зараз вона зникає просто на очах.

Воно ж як раніше було, завдяки дуже розвиненому почуттю мазохізму, Вітя знайшов спільну мову з путіним, і той, за різні послуги, робив Віті приємне. І справді, особисто Вітя отримував свою «котлету» і плюс до того, нафта і газ для Угорщини завжди були зі знижкою, що дозволяло їх або тут же перепродавати за кордон, отримуючи відчутну маржу, або переробляти в той же бензин і продавати ще з більшою часткою прибутку, що дозволяло тримати привабливу ціну на внутрішньому ринку і знову ж таки, продавати нафтопродукти за кордон за вельми конкурентною ціною. Тобто, Вітя діяв за принципом «курочка — по зернятку», але всі ці зернятка безумовно мали російську ДНК.

І ось часи змінилися. Спочатку скінчився газ, а тепер закінчується і нафта. 21 листопада набувають чинності санкції США, накладені на провідних експортерів російської нафти «Роснефть» і «Лукойл». А це означає, що «зерняток» може зовсім не стати і «котлета» — теж зникне, тому Вітя зараз метушиться, як любитель пива, у пошуках туалету. Усім же зрозуміло, що без московської підкачки сильно роздутий у всіх відношеннях Орбан, дуже швидко здується і що йому просто зараз треба щось робити. І ось буквально щойно він анонсував свій візит до Вашингтона, призначений на 7 жовтня, де Вітя пообіцяв умовити Трампа дати відстрочку щодо санкцій.

Причому, саме у виконанні Угорщини, відстрочка виглядає абсолютно підозріло. Адже коли ЄС і США гостро поставили питання про заборону на закупівлю російської нафти, можна припустити, що під час цього процесу залежні від неї країни будуть скорочувати її споживання і хтось може не вписатися у встановлений термін, звідси і прохання відстрочки. Але Угорщина і не думала скорочувати закупівлі російської нафти, а навіть збільшила їх уже майже до 100% усіх поставок. Тобто, сама формула відстрочки тут не працює в принципі, а тому — складно сказати, на що Орбан взагалі розраховував. І ось у пресі з’явилося таке повідомлення:

«США не збираються давати Угорщині можливість продовжувати купувати російську нафту у російських компаній «Роснефть» і «Лукойл», що потрапили під санкції, заявив президент Дональд Трамп. Він зазначив, що прем’єр-міністр республіки Віктор Орбан намагався заручитися відповідним дозволом. «Орбан попросив про виняток із санкцій проти Росії, але я відмовив».

При цьому, Вітя намагається бити на сльозу і розповідати про те, що він би й радий отримувати нафту трубопроводом із Хорватії, де є морський термінал для прийому нафти, але хорвати навмисно підвищили тариф за прокачування і тому зробили саму можливість отримання нафти з іншого джерела абсолютно неможливою. Простіше кажучи, на запитання про те, чому Угорщина підвищує, а не знижує частку російської нафти у своєму експорті, Вітя пояснює: хорвати винні.

На ці звинувачення міністр економіки Хорватії Анте Шушняр, заявив, що тариф становить всього 2% від кінцевої ціни нафти і застосовується «однаково до всіх партнерів», а не тільки до Угорщини. За словами Шушняра, постійно повторювані Угорщиною звинувачення в завищенні плати за транзит і недостатній потужності трубопроводу «на 100% не відповідають дійсності». «Це всього лише відмовка, щоб продовжувати купувати російську нафту. У нас немає проблем із забезпеченням поставок. Ми можемо бути готові за лічені хвилини».

По суті, йдеться не про те, що Угорщина не може отримати нафту з інших джерел, і не в тому, що альтернативні пропозиції призведуть до різкого підвищення цін на паливо, але вони — однозначно зрівняють угорську нафтову промисловість із сусідами, оскільки на нафту не буде особливих, путінських знижок і смачних відкатів. Простіше кажучи, для споживача палива в Угорщині нічого не зміниться, а ось в Орбана зникне особиста зацікавленість і плюс до того, прибуток від нафтовиків перестане слугувати джерелом його популістських, передвиборчих маневрів.

Орбан явно засидівся на своєму місці і вже давно особисте ставить вище за державне. Очевидно, що він пазурами і зубами вчепився в старі схеми, але тепер вони закінчуються попри його зусилля. А адже його попереджали про те, що все може закінчитися дуже недобре і особливо в тому ракурсі, коли Вітя відверто відпрацьовував путінські, політичні замовлення. Загалом, як казали раніше: «Гагарін — долітався, а Орбан — довипендрювався».

8 коментар до “Орбан і порожнеча”
  1. > він анонсував свій візит до Вашингтона, призначений на 7 жовтня
    Певно що “листопада”?

  2. Угорщина сама задрипата країна в ЄС. Може злиденніша тільки Албанія, але та ніколи не мала таких дотацій від ЄС як Угорщина. Ціна на бензин (3 роки тому) в Угорщині на 20% нижче ніж у сусідів, тому машини з іноземною реєстрацією заправляли за ціною на 20% більше вказаної на цінниках. Така вартість бензину і і похідних і є основою популярності орбмана. Окрім того, безліч кпцських фірм зареєєстровані в Угорщині і демпінгують у Європі.

  3. А треба просто перекрити отую “дрюжбю” та послати йорбана разом із сіятрою за відомою адресою: нехай співають. Але у цьому нафтовому “бізнесі” мабуть зацікавлені й наші зелені “правитлі”.

  4. Не хочу забігати наперед, але з нетерпінням чекаю на чергове санкційне свято.

    1. Тяжко буде Вітьку, коли пролетить з прем’єрством. Можуть усе нажите непосильною працею конфіскувати, в вітін Версаль накриється мідним кацапським тазом.

  5. Три роки, які я їздив через Угорщину в Хорватію, ціна на бензин і газ завжди була вища ніж в Хорватії

  6. Хорватські тарифи за транзит нафти воно мабуть порівнює з українськими, встановленими при Найвеличнішому.

Коментарі закриті.