До середини дня почала надходити інформація про те, куди цієї ночі летіли добрі птахи. Крім усього іншого, птахи обробляли московську область і робили це не просто по площах, а по важливих і вкрай критичних, для ворога, місцях. Принаймні, про першу серію ударів уже відзвітувало Головне управління розвідки. На офіційному каналі розвідників є ось така інформація:
«31 жовтня 2025 року внаслідок спецоперації ГУР МО України виведено з ладу надважливий військовий об’єкт держави-агресора Росії ― нафтопродуктопровід “Кольцевой”, який забезпечував російську окупаційну армію ресурсами для ведення геноцидної війни проти українського народу. Місце успішного виведення з ладу об’єкта критичної військової інфраструктури розташоване на території рамєнскоґо району московської області. Антидронова сітка та “захист” ворожого об’єкта воєнізованою охороною не допомогли ― усі три нитки, якими агресор транспортував бензин, дизель та авіаційне пальне успішно і одночасно вибухнули. Нафтопродуктопровід виведено з ладу».
У відкритому доступі є інформація про цей актив, більш розгорнута, ніж її надало ГУР. «Кольцевой» трубопровід у москві — це стратегічний магістральний нафтопродуктопровід, призначений для транспортування палива (бензин, дизель, авіаційний гас) навколо столиці та до ключових об’єктів, включно з аеропортами та військовими базами. Подробиці виглядають наступним чином:
У підсумку, паливо подавалося в кільцеву, трубопровідну систему з московського, нижньогородського і головне — рязанського НПЗ і воно не залишало труб аж до резервуарів користувацьких нафтобаз. І ось саме по цій, дійсно — стратегічній системі, вдалося завдати точкового удару. Напевно, лапті вважали, що полетить по їхньому генштабу або чомусь подібному, а ціль виявилася абсолютно іншою і куди більш чутливою.
Наші фахівці показали, що у них немає планів влаштовувати щось пафосне і медійно резонансне, а замість цього намацуються вкрай болючі точки на туші противника і туди наносяться прицільні удари. Так, можливо картинки, гідної ефіру, такі удари не забезпечать, зате тепер усім зрозуміло, що набір цілей починає змінюватися. Адже цей удар був завданий слідом за цілою серією ударів по вузлових і опорних електричних підстанціях, які виконували приблизно ту ж саму роль, що і цей кільцевий трубопровід.
Що б противник зараз не розповідав на публіку, але йому самому тепер стало зрозуміло, що банк цілей у наших військових має таку якість, що за певної наполегливості, може бути зруйнований скелет усієї економічної конструкції федерації. Напевно, там уже зрозуміли, до чого йде справа і що найголовніше, ефективно протистояти подібним ударам, фізично неможливо. Тільки ви прикрили НПЗ — полетіло по підстанціях, тільки їх стали прикривати, полетіло по трубопроводах. Причому, всі ці об’єкти є стратегічними. І напевно, це ще не весь «джентльменський набір», який буде забезпечений візитами добрих птахів. А все це прикривати не те, що зараз нічим, але такої можливості навіть не передбачається.
Гори, гори ясно, щоби не погасло.
вдарили не дронами, а підірвали
Дуже вдала операція!
Там спрацювали диверсанти.
І , на жаль , труби ремонтують доволі швидко. Три дні і все запрацює 🙁
Це лише один з порізів.
А картинка вийшла гарна: і міни на трубах, і гриб вогняний.