Чому Україна може виробляти високотехнологічні дрони дуже високої якості і не може зробити прості мінометні міни? Ви замислювались над цим питанням?

Правда цікаво? Що може бути простіше ніж мінометна міна? Ніякої електроніки, все просто. Закуповуй якісну сировину і дотримуйся регламенту виробництва, і все, честь тобі і слава за гідну працю на ЗСУ.

Але ні, і досі поставляють ЗСУ не міни, а лайно. І ще й забороняють писати акти та повертати міни. І хлопці закопують ці міни чи віддають Мадяру на переробку.

І в той же час вже інші українці виробляють номенклатуру в сотні різних дистанційно керованих апаратів для моря, землі та повітря. І зараз весь світ вже визнає, що успіхі в цій галузі дуже суттєві, і Україна на перших позиціях в світі.

Звісно, українці в виробництві дронів використовують майже всі технологічні можливості Заходу і повне сприяння. Але все ж таки першу скрипку грає Україна.

А на початку 2022 року в Україні майже не було дронів, окрім Байрактарів. А оманський лижник Зе ще в 2020 році знищів нашу аеророзвідку, яка на той час бурхливо розвивалась.

Я вже писав, що МО злили ворогу повний каталог всіх виробників безпілотних систем в Україні, 75 сторінок. Нагадаю, що МО керує Умєров, один з великих манагерів Зе, який не може налагодити виробництво простих мін. А злити каталог виробників дронів він вміє. Я не кажу, що це він злив. Але він відповідає за цей злив. Так як і Зе відповідає за все, що коїться в Україні.

В каталозі адреси, прізвища, імейли, телефони керівників, фото, ТХ дронів. І, що цікаво, серед десятків підприємств тільки два підприємства потужного зеленого оборонпрому. Всі інші – приватні. Кому цікаво – каталог тут. Читайте.

Так, маємо на сьогодні державний апарат України, який неспроможний виробити міни, і приватні підприємства України, які виробляють сотні типів БА. І ці БА купує МО.

Навпроти нас стоїть наш ворог Московія. Що ми знаєм про дрони московитські? Орлан, Зала, Суперкам, Шахед і різні ФПВ. Є ще Форпост, Ланцет, Елерон, Гранат, Фантом, але це рідкісні звірі. Наземних не зустрічали, морських теж.

Чому так? Чому в нас сотні типів апаратів, а в московії все набагато простіше?

Мені здається, що справа в структурі економіки і оборонної промисловості. Московія ще з совка успадкувала державну оборонну промисловість з державним же фінансуванням, і пробитись туди приватним фірмам дуже не просто. Тому все централізовано і впорядковано.

В Україні теж залишився масовий і неефективний оборонпром. Але війна швидко внесла свої корективи. Маленькі і ефективні приватні виробники дронів стали постачальниками МО не тому, що МО змінилось і там почали працювати адекватні люди. А тому, що відчули шалений тиск реально воюючих ЗСУ, потребуючих самих різноманітних засобів ураження.

Коли немає ні своєї авіації, ні своїх ракет, ні своїх бойових кораблів, а є необхідність дистанційного враження ворога, то тут інтереси ЗСУ і виробників дронів співпадають, часто всупереч інтересам чінуш МО.

Все, що я написав, підтверджується тим, що в нас досі немає стандартизованих і уніфікованих боєприпасів для малої безпілотної авіації. Візьмем найбільш поширені маленькі бомбери – Мавікі. Мавікі як бомбери дуже активно використовуємо як ми, так і московити.

Всі скиди для Мавіків робляться кустарно. Як правило, з гранатометних пострілів. Наприклад, ось як роблять БК для Мавіків хлопці Боніфація:

 

В одному ящику підривник, в другому – сама бомба. Все перекладено м’яким ущільнювачем. Треба просто з’єднати бомбу з підривником, підвісити на дрон та прибрати запобіжну стрічку.

А у Мадяра ціла цукрарня працює. І це не від гарного життя, а тому що державна влада в особі Зе і його манагерів просто не здатна налагодити процес виробництва. От гундосікі – то так, можуть. А от виробництво зброї і БК – ні.

Так роблять у нормальних командирів. Але я бачив набагато небезпечніші БК.

Наша війна продовжується. Нас менше, ніж московитів. І для нас дистанційне ураження ворога має бути основою бойових дій. Не штурмовка ділянки місцевості, а зачистка ділянки після її ретельної обробки дронами. Тільки так ми зможемо воювати з більш потужним і численним ворогом.

І для цього нам потрібно дуже багато різних дронів.

На жаль наша влада витрачає гроші на все, що завгодно, а ЗСУ залишаються крихітна частинка. Що коштує тільки безмежне бажання Зе купити московські старі розукомплектовані ядерні реактори в Болгарії. І це тільки один приклад розкрадання грошей зеленою ордою.

У нас немає стандартизованого і уніфікованого виробництва FPV дронів. Кожний виробник щось своє добавляє. З одного боку, вважається що це не добре, що це заплутує пілотів. А на справді ця різноманітність дає суттєву перевагу. Маленькі і гнучкі виробники постійно щось змінюють, щоб дрони були стійкими до РЕБ, щоб летіли далі, щоб картинка з камери була краще і вдень і вночі.

Велике підприємство не має можливостей швидко і часто вносити зміни в процес виробництва. І тому перевага зараз за малими партіями різних дронів.

Зараз дуже активно йде розробка FPV дронів з машинним зором та ШІ. Над цим працюємо і ми і москалі. Може вже цього року ми побачимо дрони, які самі шукають, ідентифікують і атакують цілі. І тоді сторона, яка перша зробить такі дрони, отримає перевагу на декілька місяців. Але тільки на декілька місяців, тому що засоби протидії будуть обов’язково знайдені.

Президент Зеленський – вирок Україні. Але можна дати йому ще один термін. А раптом навчиться!

Наша праця за тиждень.

На тижні був в гостях у Боніфація. Дуже приємне враження від колективу, техніки, ремонтної бази і оснащення. Приємно, що в цьому є значна частина нашої спільноти.

Більшість бойових завдань бронегрупа виконує на турецьких бронемашинах «Кобра». Всі Кобри, а їх вже десятки, оснащені сучасним військовим зв’язком, РЕБ, старлінками, денними і тепловими камерами. При виконанні завдань з усіх камер йде постійний стрім на пункт управління бронегрупи і старшому командиру.

Хочу зазначити, що все це оснащення робилось не на заводі в Туреччині, а руками хлопців Боніфація. А РЕБ змінюється на кращій кожні декілька місяців. І не за рахунок МО. Там Умєров в міни не здатний, який там РЕБ! Все за рахунок небайдужих людей в Україні і в світі.

Пункт управління боєм в пересувному контейнері:

 

Бронемашини «Кобра», всі готові до бою:

 

 

Запасні колеса для Кобри:

 

Польовий заправник на базі Хамві на 2 тонни пального, унікальний, хлопці самі робили:

 

Польова ремонтна майстерня на базі Хамві, унікальний, хлопці самі робили:

 

Евакуатор для броні на базі танка Леопард 1. Кран піднімає до 30 тонн. Кракени ніколи не залишають пошкоджену машину. Все витягують, навіть старі трофейні БМП і БТР. За два роки війни бронегрупа втратила тільки дві бронемашини, які повністю згоріли. А витягли і відновили десятки машин. Для цього і треба ремонтна база і прямі руки хлопців:

 

Окремо стоїть турбота командира за підлеглих. Медичні евакуатори і стабілізаційний пункт. Це господарство Кіри.

Два медевака на базі Кобри. Оснащені висувними ношами і всім необхідним. Зверху стоїть дистанційний блок управління кулеметом «Шабля». Шабля – українське виробництво, приватна фірма:

 

 

Стабілізаційний пункт в контейнері-причепі. Він потрібен, коли шпиталь ще далеко, а пораненого треба стабілізувати і підтримувати. Оснащений всією необхідною медичною реанімаційною апаратурою.

 

За тиждень купив бронегрупі Кракен рекуператори (10629 грн), та оплатив їм абонплату за Старлінки (15977 грн).

Для Алмаза замовив гучномовець DJI Mavic 3 Enterprise Series Speaker (9799 грн). Хочуть московитів тролити, спати їм не давати.

Подяки від Кракена за допомогу що надали раніше:

 

 

Працюємо до повної нашої Перемоги!

MAKE RUSSIA MOSCOWIYA AGAIN!

Гривну з будь-якої гривневої картки можливо відправляти за цим посиланням:
https://send.monobank.ua/jar/8kemUPY8Ff
Це «Банка Монобанку» для накопичення коштів.

Окремо додаю картки Монобанку та Приватбанку.

Картка Монобанку: 5375411201723553

Картка Приватбанку1: 5168745022527821

Картка Приватбанку2: 5457082252814350

PayPal: [email protected]

Кому потрібне підтвердження зарахування грошей – пишіть на мейл [email protected].

Ваш Готельєр – бандерівець

 

Від Gotelier