Тут ідеться про ув’язування суто іранських питань із «Хезболлою» в Лівані. А ми ж пам’ятаємо, що початок військових дій у лютому було спрямовано на досягнення кількох цілей, і одна з них – припинення підтримки Іраном своїх проксі-сил, у тому числі «Хезболли». Але за тією сукупністю проявів обох сторін якось не було помічено, що Іран узяв на себе такі зобов’язання, а натомість висунув Штатам зустрічні, щоб ті натиснули на Ізраїль і той зупинив військові дії проти «Хезболли».
І тут виходить дивна ситуація. «Хезболла» діє на території Лівану, а до її складу входять переважно громадяни цієї країни. Умовно, бійка йде між Ізраїлем та Ліваном, але на переговорах це питання вирішується без представників цих двох країн. Тобто Іран не тільки протискає свої інтереси, а й надає самим переговорам дивного та ганебного для США формату. Але хто там це може зрозуміти, вже ж не Венс? А весь цей вузол ізраїльська преса з посиланням на аналітичні центри висвітлює приблизно так:
«За даними джерел видання Axios, уряд Ізраїлю побоюється, що нові угоди, досягнуті адміністрацією Трампа на переговорах у Швейцарії, легітимізують довгострокову присутність Ірану в Лівані та суттєво обмежать свободу дій ЦАХАЛу. Особливе обурення ізраїльської сторони викликає створення «Комітету високого рівня» для контролю над припиненням вогню в Лівані. До складу цієї групи, крім Лівану, США, Пакистану і Катару, було офіційно включено Іран, при цьому сам Ізраїль у ній безпосередньо не бере участі… Джерела повідомляють, що прем’єр-міністр Біньямін Нетаньягу «перебуває у вкрай роздратованому стані через «ліванський пункт» в угоді Трампа з Іраном… Напередодні прем’єр-міністр Біньямін Нетаньягу заявив, що його вказівка і вказівка міністра оборони для ЦАХАЛу залишаються незмінними: «Військовослужбовці на півдні Лівану мають повну свободу дій для усунення будь-якої прямої загрози як для самих солдатів, так і для жителів півночі Ізраїлю». За словами прем’єра, «ЦАХАЛ не має жодних обмежень з цього приводу». Нетаньягу підкреслив, що Ізраїль залишатиметься в зоні безпеки на півдні Лівану стільки, скільки буде потрібно для захисту жителів півночі країни та всіх громадян Ізраїлю. Заяву було зроблено на тлі переговорів між Вашингтоном і Тегераном, що відбуваються у Швейцарії, на яких, серед іншого, обговорюється війна з «Хезболлою» та бойові дії Ізраїлю в Лівані».
Тут коментарі просто зайві, і як не крути, Тромб здає Ірану всі переговорні позиції за кожним пунктом. Спочатку з переговорів було виключено питання балістики, потім – підтримки проксі, буквально вчора Штати скасували санкції проти іранської нафти, а сьогодні можуть розморозити активи Ірану, як мінімум ті, що знаходяться в Катарі. І тепер Тромб уже прямо розігрує інтереси Ізраїлю у стилі «А куди він до дідька подінеться», і все заради чого? Іран не зробив жодного практичного кроку в напрямі припинення своєї збройової ядерної програми, і наскільки можна судити з того, що і як зараз відбувається, в нього таких намірів немає взагалі.
Вище було сказано про заяву Венса про допуск інспекторів на всі ядерні об’єкти Ірану, але це виглядає як відверта брехня. Адже відразу кілька солідних джерел ще кілька тижнів тому повідомили про тотальне мінування входів у низку підземних сховищ, в одному з яких може бути збагачений уран. Як мінімум інспектори туди не потраплять із цієї причини, бо тепер потрібно багато часу для їх розмінування. Бородаті так готувалися до можливої операції з силового захоплення урану, і можна не сумніватися в тому, що вони там зробили все як треба. Крім того, самі рушники спростовують бадьорі промови трампового віце:
«У матеріалі (агентства Tasnim – Ред.) стверджується, що одним із головних активів Ірану, які утримують США від «дурних кроків», є політика «ядерної невизначеності» – невідомість місця зберігання збагачених ядерних матеріалів для американців. Якщо ця невизначеність зникне через допуск інспекторів у країну, це буде вигідно виключно «ворогові», який, як ідеться в тексті, відкрито не соромиться заявляти про своє постійне прагнення вивезти ядерні матеріали з Ірану. В публікації також підкреслюється, що в самому меморандумі відсутня будь-яка згадка про дозвіл на в’їзд інспекторів, і Іран не повинен брати на себе зобов’язання, що виходять за межі цього документа».
Ось так. А якщо уявити, що якби цей бородатий персонаж не вийшов на пресконференцію і не видав би своєї дикості, наскільки все було б простіше? Словом, фонтан у них є… Ну, а нам усе це важливо тому, що експерт із питань жирафів та ведмедів обіцяв, що після вдалої угоди з Іраном він візьметься за нашу війну. Ми бачимо, що в його розумінні є «вдалою угодою», і тому треба робити відповідні висновки та поправки на вітер.
“Напередодні прем’єр-міністр Біньямін Нетаньягу заявив, що його вказівка і вказівка міністра оборони для ЦАХАЛу залишаються незмінними: «Військовослужбовці на півдні Лівану мають повну свободу дій для усунення будь-якої прямої загрози як для самих солдатів, так і для жителів півночі Ізраїлю». За словами прем’єра, «ЦАХАЛ не має жодних обмежень з цього приводу». Нетаньягу підкреслив, що Ізраїль залишатиметься в зоні безпеки на півдні Лівану стільки, скільки буде потрібно для захисту жителів півночі країни та всіх громадян Ізраїлю.”
Тобто, захищають своїх громадян на території іншої держави. Щось це мені нагадує.
Можна було й коротше сформулювати, пане Олександре: “Ненавиджу Ізраїль так. що аж їсти не можу!” )
А можете більш раціонально, бо не бачу зв”язку.
Sergiy : 23 Червня, 2026 о 9:23 am
!!! +++ !!!
Отже, Ви би так не робили, якби Вашу країну звідти Градами закидували?
Я не кажу, що це рішення виглядає ідеальним, але запропонуйте інші варіанти.
> Тобто, захищають своїх громадян на території іншої держави.
Крім того, та держава робить вигляд, що вона ту територію й не контролює, а контролюють її якісь невідомі їй зелені чоловічки.
Якщо тут Ви мелете радянську пропаганду, то і у всіх інших Ваших дописах є складові росагітпрому?
Ізраїль має повне право начухати увесь Ліван, навіть сунитів та християн, зате, що з їх землі летять ракети смерті для євреїв від шиїтів. А тепер переносимося на терени України, і влада Укрїни робить заяву, що сусідні країни, які співпрацюють з агресором росія отримутимуть однаково боляче, як і орки. Воронеж зразковий.Тепер порівняйте: Україна, Ізраїль – БілоруССія, Ліван.
З територій бсср і лівану летять ракети смерті і там не можна проводити військові дії?
“Якщо тут Ви мелете радянську пропаганду, ”
Навіщо ж так зневажливо?
😁
Радянська пропаганда в тому, що Ізраїль зло, а арафат з ліваном святі. Це прописано у Ваших текстах.
Якщо Ліван є загрозою для Ізраїлю, то оголоси війну, окуповуй територію, встановлюй окупаційну адміністрацію і наводь порядок, якщо зможеш. І не буде жодних питань. Війни були, є і будуть. А то якесь СВО.
Так Ліван же претендує, що це не він. На якій підставі його окуповувати? Це вже агресія якась буде.
А неконтрольовані Ліваном території Ізраїль якраз і окуповує, то які питання?
“Так Ліван же претендує, що це не він. “
Краще так: “Не претендує, шо це він.”
“А неконтрольовані Ліваном території Ізраїль якраз і окуповує, то які питання?”
Якщо території нічиї, то не окуповує, а займає. А якщо в межах загальновизнаного держкордону Лівану, то саме окуповує.
Усі питання до США, на сьогодні. А колись ссср кормив арафатку знатно. Ви ж політично-проінформований акант, навіщо так блукати?
Те, що Ви вважаєте допустимим стосовно когось, хтось вважатиме допустимим і стосовно Вас. А висновок один – переможців не судять, за ким буде останнє слово того і вважатимуть правим.
Я зрозумів, Ви словоблудите.
Як скажете. 😊
А Ізраілю треба вирішувати яке родовище віддати Трампу та на скіки відвести війська,щоб і далі отримувати військову допомогу США.
Нетаниягу заявил, что Израилю следует стать независимым от США
https://www.newsru.co.il/israel/23jun2026/net814.html
Каким безмозглым олигофреном надо быть, чтобы понять эту элементарную и очевидную истину через 30 лет во власти?
И это несмотря на историю всех войн Израиля и всех многочисленных эмбарго, которые Израиль пережил!
Ітогі падведьом, основним значущим підсумком є рідина коричневого кольору із штанів Додіка. А щодо бі бі, який надумав порішати питання Іоана з поцом Додіком, то тут як завжди кидалово. Коли оточив себе відвертими ідіотами, проривів не буде, ніяких. Тіко чуба будуть використовувати у якості туалетного паперу, спочатку Ин, тепер аятоли.
Довідково: Biological terrorism: Russians create conditions for the spread of anthrax in the Kherson region, – GUR
https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/2069381204017651875
Пропоную розглянути нинішній близькосхідний конфлікт суто в правовій площині. Історичні, філософські, моральні аспекти – це не до мене.
На даний час міжнародним правом передбачено лише два легітимних випадки застосування військової сили:
Стаття 51 Статуту ООН – невіддільне право на самооборону, якщо держава стала жертвою збройного нападу;
Розділ VII Статуту ООН – Санкція Ради Безпеки ООН;
перелік вичерпний.
Сторони конфлікту США, Ізраїль, Іран, Ліван. Чи був збройний напад Ірану на Ізраїль чи, тим більше, США. Ні. Чи мають Ізраїль чи США санкцію Радбезу ООН, чи може хоча б звертались? Ні. Отже агресія США та Ізраїлю щодо Ірану є незаконною.
Зважаючи на те, що з території Лівану неодноразово здійснювались агресивні збройні дії щодо Ізраїлю, він згідно ст.51 статуту ООН має законне право на самооборону. Потрібно воювати – воюйте, але ж зробіть це нормально, тим більше, що є така законна можливість. Але це накладає певні зобов”язання, такі як оголошення мети війни, дотримання усіх міжнародних конвенцій, тощо і обмежує простір для маніпуляцій керівництвом Ізраїля на шкоду своїм же громадянам.
Як більшість видів діяльності людини, війна непогано законодавчо врегульована. У кацапів громадянська війна у Сирії, в Україні сво – тому, що у них не війна, а суцільний потік військових злочинів. Але ж Ізраїль цивілізована країна.