Авторка перекладу: Світлана

Сьогодні з самого ранку йдуть повідомлення про те, що зграї добрих птахів полетіли на тимчасово окупований Крим так, що там виникли дебати з приводу давнього гасла «Хоч каміння з неба». Думки розділилися з приводу того, чи це вже вони, чи слід чекати ще чогось суттєвішого. Тут ми не можемо, та й не хочемо давати підказок, бо інтрига повинна зберігатися до останнього моменту, але просто вкажемо на один важливий момент.

Як відомо, вчора було атаковано завод військової електроніки «Сборка», розташований у Воронежі, і станом на вчора було не зовсім зрозуміло, що ж це таке прилетіло, що розвалило головний корпус заводу просто на мотлох? Раніше прильоти по таких об’єктах не були такими руйнівними, і для досягнення порівнянних руйнувань треба було забезпечити прильоти понад десятка засобів ураження, а тут прилетіло три або чотири подарунки – і, як кажуть, «тушите свет перед едой».

Але ось сьогодні в Мережі з’явилося коротке відео з камер зовнішнього спостереження, де можна роздивитися щось, що влучило в корпус заводу і викликало вибух. Відео сильно урізане, і на ньому чітко видно дим та вогонь від попередніх влучень, кількість яких невідома. Але на відео можна побачити один приліт, і це точно була не балістика. Щось летіло під кутом приблизно 45 градусів щодо горизонту і тому просто не могло бути балістикою, в якої термінальна ділянка польоту проходить під кутом, близьким до 90 градусів, згори донизу. Крім того, на відео явно чути свист турбіни, а це означає, що атаку було проведено крилатими ракетами.

Однак інтригу не вичерпано, бо ГШ заявив про те, що це були ракети повітряного базування, а щось подібне за потужністю вибуху могли виконати тільки «Тіні» або «Скальпи», але вони так далеко не літають. Точніше, експортні варіанти цих ракет мають дальність, приблизно удвічі меншу, ніж треба для удару по цілях у Воронежі. Звідси можна зробити висновок про те, що нам стали постачати ці ракети з повним набором функцій і вони здатні вражати цілі до 600 кілометрів, або це були якісь нові й дуже ефективні засоби ураження.

А все це до того, що якщо такі потужні пташки вже почали застосовуватися в режимі групового удару, то як мінімум їм доступна вся територія Криму, і прилетіти така радість може просто куди завгодно, аж до Керчі. А туди сьогодні знову сильно прилетіло. Як повідомлялося ще вчора, товариш «файтербомбер», відомий зет-блогер, похвалився тим, що бензин пішов у Крим і його багато. Дуже швидко з’ясувалося, що в один із портів материкової частини курника прийшов танкер із нафтопродуктами, закупленими в Туреччині. І це пальне почали розвантажувати для того, щоб доставити до Криму танкерами.

Наскільки можна зрозуміти, схема була такою: бензин розвантажується в порту Кавказ, і звідти його цистернами перевозять у Керч поромами. А вже там його перевантажують у залізничні цистерни та розвозять по всьому Криму. Завдяки цій наводці Сили оборони стали вивалювати весь цей ланцюжок – місце розвантаження на ворожому березі, місце прийому в Керчі, пороми та Керченську залізничну станцію, звідки цистерни мали розвезти пальне вже по всьому півострову. І всі ці активи було успішно атаковано. Сьогодні вночі добрі птахи зробили друге коло по цих самих цілях, і Керч перетворилася на близнюка Туапсе як за кількістю прильотів, так і за кольором неба. Наші ССО оголосили «Бомберу» подяку за цю підказку, і той зараз колотиться від жаху, щоб за довгий язик не потрапити у «штурм», адже йому топити за війну набагато комфортніше з дому.

(Далі буде)

9 коментар до “Про Крим (Частина 1)”
  1. Пишуть,що у “Варонєж,на уліцу Лізюкова” прилетіли саме британські Storm Shadow. Про балістику лише довгі зелені язики базікають,які її у 2020 порізали. Але вони ж у на “Черчіль” ,щоправда мамкин.

  2. “….Мова йде про ракети AGM-188A Rusty Dagger,
    створені в межах американської програми ERAM (Extended Range Attack Munition).
    Фактично це компактна крилата ракета у вагових габаритах звичайної 500-фунтової авіабомби (загальна вага всього близько 200 кг).
    При цьому її реальна дальність польоту, за останніми даними аналітиків, сягає понад 930 кілометрів, що вдвічі перевищує початкові технічні вимоги.

    Через малу вагу та сумісність із пілонами під JDAM,
    літаки (як F-16, так і наші модернізовані МіГ-29) можуть нести їх у великій кількості.
    А головне — ракета має абсолютну імунітет до російського РЕБ завдяки 8-елементній завадозахищеній антені CRPA від Zone 5 Technologies та системі автономної візуальної навігації за рельєфом….”

    1. Але 500 фунтів – це 227 кг, а ще й залізний корпус щось важить. Так що загальна вага повинна бути більше ніж 200 кг

  3. Господа и паны. А также леди и сударыни. Возможно я несколько забегаю вперед, но не пора ли делать ставки на сроки деоккупации Крыма?

  4. Якщо дивитися дуже уважно і декілька раз на той ролік з прильотом на Воронеж, то перед прильотом ракети под кутом 45 град, сверху прильот ракети під кутом 90. На роліку вони падають майже в одно місце. Пишуть що там 3 прильота, третього я так і не знайшов.

    1. Видно дійсно 3 прильоти. Те, що кут першого більший за 45 і візуально близький до 90, вказує тільки на “невдале” місце спостерігача. Всі ракети – крилаті, балістики немає…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *