Автор перекладу: Світлана

Як і очікувалося, буквально за добу після нестерпно вдалих телефонних переговорів прутіна з Трумпом провідні пропагандистські ресурси наглухо забули про цю історичну перемогу. Зараз цю тему продовжують коментувати альтернативно обдаровані пацієнти, що розповідають якісь загадкові історії, бо мали змогу слухати цю розмову онлайн. У результаті ці фахівці розповідають прямо протилежне, бо підключалися до лінії в різних місцях кабелю, а там діє квантовий парадокс.

Як відомо, суть його полягає в тому, що властивості елементарної частинки, будучи невизначеними, набувають свого остаточного вигляду тільки після того, як з’являється спостерігач. Але ніхто не поринав у тему глибше і не досліджував питання про те, що буде, якщо з’явиться відразу кілька спостерігачів, як у цьому випадку. І тоді якщо одному це здаватиметься як біле, то іншому – навіть не зелене, а рябе.

Схоже, що тут розігралася саме ця ситуація, бо ходять чутки, що у верхах вже застосовуються методи квантового шифрування. Зате на перші рядки пропагандистських видань та каналів вийшли зовсім інші, конкретніші новини. Ми вибрали найбільш серйозні з цих новин, і кожен, прочитавши їх, зрозуміє, що вони в курнику мають значно більшу вагу, ніж телефонна розмова двох маразматиків. Кожен може оцінити їх із наведених нижче коротких оглядів.

НАДШВИДКІ ЧИПСИ

Як відомо, противник давно й міцно сидить на мікрочипах імпортного виробництва. Злодійськими шляхами він добуває західні зразки і в робочому порядку – китайські. Але така залежність від імпортної електроніки істотно впливає на роботу підприємств ВПК, та й велич від цього теж сильно страждає. Звісно, вони намагалися щось таке впровадити, щоб вийшов смартфон власного виробництва системи «Йоптафон» або робот Вертер, а точніше – Федір, але в результаті виявилося, що начинка там все одно імпортна, що давало свої неприємні ефекти.

Так, смартфон відмовлявся дзвонити в будь-яке інше місце, крім приймального відділення психіатричної лікарні, а робот Федір постійно намагався ввести в оману сторонніх, представляючись Васею. Та й Кабаєва його теж не схвалила й зажадала панду. Але ось у них з’явилося світло в кінці тунелю, хоча фізіологи це називають іншим словом, але нехай буде тунель. З цього приводу їхня преса пише таке:

«Головний архітектор процесорів «Ельбрус», професор РАН 91-річний Борис Бабаян за два роки обіцяє здійснити революцію на ринку комп’ютерних чипів. Наприкінці квітня він разом із сином – радником голови «Ростєха» Євгєнієм Бабаяном – анонсував проєкт процесора «Ельбрус-Б», який начебто буде в багато разів потужнішим за сучасні чипи від світових лідерів AMD та Intel. Бабаян-старший з 2004 року працював на керівних посадах в Intel, а у 2022 році пішов з американської компанії і став головним конструктором вітчизняного мікропроцесора «Ельбрус», який покликаний замінити іноземні чипи».

Важко сказати, чи залучатиметься до розробки чипсів Маргаріта Сімоньян, але це не виключено, бо девайс повинен повністю відповідати політиці партії та уряду, а хто, як не вона, зможе правильно намацати і схопити лінію двома руками. В цьому плані вона має унікальний досвід , і він явно не завадить при розробці цього виробу. Тим більше, там, без сумніву, бюджет немалий виділили, а на це в неї є особливий нюх. Тож дідусь іще згадає молодість.

СПОВІДЬ ПРАВОЗНАВЦЯ

Між іншим, учора, коли те, що Додік із прутіним наклали своєю телефонною розмовою, ще не схололо, в їхньому інформаційному просторі була тема, яка привернула не менший інтерес. Ідеться про висловлювання їхнього міністра юстиції. У нас теж був міністр юстиції Малюська, який, сидячи на своєму робочому столі, зізнавався: «Так, я – ідіот», – але їхній міністр Костянтин Чуйченко виявився більш просунутим у своїх висловлюваннях і водночас  більш конкретним. Ось що про це вже другий день пише їхня преса, цитуючи великого правознавця:

«Юстиція визначається тріадою. Раніше ми завжди говорили про те, що перше і чільне це забезпечення прав та законних інтересів [громадян], далі забезпечення верховенства закону, і третє — це зміцнення державності. <…> Не можна зміцнення державності ставити на третє місце, адже слабка держава ніколи не зможе належним чином забезпечити права наших громадян і забезпечити верховенство закону…»

У зв’язку з цим міністр обурився тим, що вулиці в центрі Пітера, де він давав інтерв’ю, названо іменами всякої сволоти на кшталт декабристів, народовольців та інших осіб, які зазіхали на підвалини держави. Свою думку він закінчив словами про те, що за часів імперії царі були надто м’якими, а треба було не панькатися з цим контингентом. Щоправда, він не уподібнився до вождя світового пролетаріату і не навів його рецепта для таких випадків: «Вішати, неодмінно вішати!», – але, з іншого боку, зараз все-таки 21-е століття і діяти треба якось інакше. А як саме – підкажуть добрі друзі.

БАН ВІД ТАЛІБАНУ

На допомогу товаришу міністру прийшли друзі, які мають великий практичний досвід як у зміцненні держави, так і в дотриманні прав людини і правил дорожнього руху. Причому в них усе відпрацьовано просто і по-домашньому. Немає потреби взагалі писати всякі там кодекси та інші книжки з явно західними, а тому – шкідливими назвами. Навіщо плодити сутності, якщо все можна спростити і зробити зручним саме для держави, як це й каже згаданий вище міністр. Так, прямий колега товариша Чуйченка – голова підконтрольного талібам міністерства юстиції Афганістану Абдул Хакім Шареї просто на тому самому заході підтримав колегу й запропонував методичну допомогу у вчиненні правосуддя. При цьому він окреслив базовий принцип, який і забезпечує простоту й легкість у цих питаннях:

«Правосуддя і нагляд відповідно до ісламського шаріату гарантує торжество істини, викорінення корупції та забезпечення законних прав для всіх, хто їх потребує». І, між іншим, він зазначив, що афганські в’язниці – це не просто місця ув’язнення, а «центри виправлення», в яких відбувається «моральна, релігійна та соціальна реабілітація». За його словами, такі в’язниці виховують у в’язнів почуття відповідальності. А ми просто нагадаємо про те, що Шареї вважається ключовим ідеологом талібської «системи правосуддя», побудованої після приходу Талібану до влади у серпні 2021 року.

Його погляди ґрунтуються на абсолютному верховенстві шаріату і відкидають як демократію, так і гендерну рівність. Тобто оце забивання камінням, розвішування посеред міста та інші вправи теж спрямовані на підвищення духовності та відповідальності громадян. Тож тут обмін думками виявився дуже конструктивним, і афганський правознавець запропонував практичну допомогу для наведення в курнику справжнього порядку. Можна не сумніватися, що у дорогих росіян попереду ще дуже багато нового і, безумовно – цікавого.