Автор перекладу: Світлана

Військовий парад сам по собі – справа звична, і насправді те, що бачать цивільні люди, – не зовсім парад, а такий собі церемоніал. Вдалині від очей сторонніх спостерігачів, цих парадів проходить на порядки більше, і загалом це відомо всім, хто пройшов службу в будь-якій армії, що не воює, бо такий захід під час війни має інший вигляд і внутрішній зміст. Зі власних заходів саме на цю тему можу сказати таке. Частина вікон моєї казарми виходила прямо на плац нашої частини, і коли з різних причин я особисто не брав участі в цьому перформансі, міг спостерігати за ним з вікна дуже високого другого поверху.

Потім, коли всіх заганяли дивитися парад на красній площі, ми реготали від того, як там ішли «коробки» пішої частини параду. Якби у нас так хиталася «коробка», це погано скінчилося б для всіх. Але це ліричний відступ, і тоді мені б на думку не могло спасти, що колись писатиму про парад на тій самій красній площі в такому ключі.

Зараз готується щось подібне, і ми сподіваємося на те, що ЗСУ візьмуть участь у цьому заході. Противник теж готується до візиту наших військових, і, з чуток, туди стягнуто понад 280 засобів ППО, які зняли з різних регіонів. Точно відомо про те, що в москву вже перекинули зенітні засоби з Грозного та Казані. Напевно, процес перекидання ще не закінчився, і зенітні засоби тягнуть з інших місць. Ну, а в нашому сегменті Мережі так описують приблизну конфігурацію системи ППО, яку ворог підготував до параду:

280 (!) одиниць ППО стягнула рф на парад побєдобєсія 9 травня. 

Заради дійства до москви було перекинуто додаткові системи ППО з регіонів – зокрема з Казані та Грозного.

Вся ППО москви вибудувана в кілька ешелонів:

• Перший ешелон – виявлення. Для цього працює станція радіолокації «Дон-2Н». Навколо москви працюють мобільні РЛС «Небо-М», «Гамма-С1», «Каста». 

• Другий – для перехоплення стратегічних загроз.

• Третій – ППО великої дальності.

С-400 прикривають підходи з відривом до 400 км.

• Четвертий – ближній бій. Системи «Панцир-С1» і «Тор-М2» стоять не тільки в Підмосков’ї, а й у самій Москві на дахах будівель, на мобільних платформах.

Наскільки це відповідає дійсності, сказати важко, але тут є ще один цікавий момент, який не відображено описом. Так, усім відомо, що якщо прутін таки наважується пройти по свіжому повітрю своїм ходом, то весь рух транспорту за кілька кварталів зупиняють. Але перекриття не обмежуються тільки транспортом. Люди там теж не можуть вештатися. А публіці, яка живе поряд із цим місцем, наполегливо рекомендують зачинити вікна і відійти від них подалі. А щоб не було зайвих запитань, усім пояснюють, що на дахах буде розгорнуто кілька снайперських груп і вони стрілятимуть у все, що їм здасться підозрілим.

Тут іще маленький особистий спогад. Якось довелося працювати в одній тяжкій справі, і під час цього заходу довелося слухати байки ментів, які спілкувалися між собою. Один із них розповідав про те, як вони стояли в обчіпленні на Макаронці в Донецьку під час приїзду туди Горбачова. Начебто напередодні конторські зібрали їх у якомусь клубі чи кінотеатрі і вели інструктаж, що і як треба робити і, головне – чого робити не можна. Суворо заборонили стояти обличчям до проїзної частини, де їхатиме кортеж. Мовляв, ваша справа – дивитися за тим, щоб ніхто не вибіг на дорогу, тому що машини не зупиняться ні під жодним приводом.

Ну, а самим ментам пояснили, що нібито був інцидент на півдні, де даішник вирішив перевірити швидкість руху кортежу. Нібито все для нього скінчилося дуже погано. Але це було давно і йшлося про Горбачова, а не про прутіна. Тут усе набагато гірше, бо пацієнт уже явно страждає на агорафобію. Ну, а якщо він таки наважиться виповзти з нори на площу, то для спокою публіки треба було б доповісти про те, які додаткові ємності валіз буде розгорнуто поруч із ним. Адже недобре буде, якщо цар, а точніше – фюрер, візьме та й забруднить сакрал красної площі іншим кольором?

Загалом залишилася якась недоговореність у цьому сенсі. Хоча якщо він просто неба виставить свого двійника або трійника, то можна про святе (валізи) навіть не думати. Проте можна відзначити інший момент. Якщо підтверджується інформація про те, що ворог насправді зняв ППО з різних, дуже «смачних» місць, то може, й бог із ним, із цим парадом? Воно, звісно, було б приємно подивитися на руїни російського «рейхстагу», але це можна зробити й іншим разом. До речі, ніхто не замислювався, чому штурмували рейхстаг? Адже після пожежі в ньому не проводилося жодних заходів і він явно нічого не символізував. А з цією метою будувалася нова будівля. І все-таки його штурмували.

Просто уявімо, що зібралася якась шобла на цій самій красній площі, і в цей час «гостям» починають повідомляти про те, що щойно злетів у повітря пороховий завод, а одразу за цим – арсенал, а потім – ще щось із такого ж розряду, – які розмови у них будуть з другом Владіміром? Може, не заважати їм там за життя потріщати чи про взагалі? Думаю, що в такому випадку до нього буде маса запитань.

І якщо для того щоб відзначитися на красній площі, все-таки доведеться витратити досить значну кількість дронів, то в інших, не менш цінних локаціях, все можна буде зробити, як кажуть, душевно і по-домашньому. Ще й на відео все зняти, щоб можна було показати, як треба відзначати такі «свята». А щодо параду, то ми можемо навіть накидати невеликий сценарій цього заходу з урахуванням традицій та поточних реалій, щоб відобразити весь пафосний символізм ситуації. Далі пропонуємо текст, який міг би озвучити диктор, який коментує те, що відбувається.

***

Традиційно парад відкриває стрій юних барабанщиків. Вони демонструють свою виправку та синхронність рухів. Вони чітко і голосно стукають, що свідчить про те, що вони – спадкоємці Павлика Морозова, без роздумів настукають на будь-кого, навіть на власних батьків. Ось вони пройшли, і карбуючи крок, зникли за рогом. На красну площу виходить знаменитий «безпонтовий полк». На річницю учасники параду виготовили не портрети, а ростові опудала дідів і несуть їх не на простих палицях, а на швабрах. Тим самим забезпечується зв’язок поколінь та стрижень, на якому висять усі духовні скрєпи. Слідом за ними виходить інновація нинішньої спеціальної злодійської операції – ішачий батальйон. Спеціально дресировані віслючки відважно доставляють на передову не тільки довольство, а й задоволення, за що бійці їх особливо люблять.

За ними йдуть ветерани. Перша коробка ветеранів іде без правої ноги, друга – без лівої, за ними котиться коробка зовсім безногих ветеранів, і замикає цю ходу коробка тих, у кого є обидві ноги, але інші фрагменти організму відсутні. Після ними починає рух техніка, а саме танки. Тут представлено лише малу частину з 10 793 вбитих танків. За ними – те саме, але артилерійські гармати та інша техніка. Колони ППО немає, бо все, що вціліло, просто зараз стоїть на захисті параду. Авіація сьогодні не використовується через погоду та інші причини.

Зате річкою пропливають кораблі: Великі десантні кораблі «Минск» і «Новочеркасск»; Малий патрульний корабель проєкту 640; Малий патрульний корабель проєкту 02510 БК-16Е; Патрульні катери типу «Раптор»; Рятувальний буксир «Спасатель Василий Бех»; Рейдовий тральщик «Ковровец»; Десантний катер проєкту 11770 «Серна»; Патрульний корабель «Сергей Котов»; Ракетний катер «Ивановец»; Великий десантний корабель «Саратов», і замикає морську частину параду ракетний крейсер «москва» – вбивця авіаносців. Ці кораблі сформували підводну частину чорноморського флоту, і аналогів такої формації немає в жодного сучасного флоту у світі.

Завершує парад велика колона спеціальної землерийної техніки, яка не лише риє окопи та інші фортифікаційні споруди, а й розширює залу, яка потрібна для продовження концерту Кобзона. Тут теж «аналогов нєт». Адже побудувати таку залу на мільйон жмурів – непосильне завдання для будь-якої армії світу, але не для російської…

***

Думаю, що цієї картини було б достатньо для того, щоб передати сенс цього заходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *