Автор перекладу: Світлана
ЗМВ
Не виключено, що незабаром війська федерації отримають нову абревіатуру, бо це питання вже назріло. Нагадаємо, що певний час тому вони перейменували свої військово-повітряні сили у повітряно-космічні, і, відповідно, ВПС стали ПКС. Важко сказати, чим було викликано таке перейменування, адже космосом там як раніше не пахло, так не пахне й зараз.
Якщо треба було нагнати помпезності, то вже треба було не соромитися і назвати їх галактично-космічними. Воно і звучало б гордо, і ніби надсилався натяк на те, що прутін не тільки сам здатний пірнати в паралельний простір, а й втягнути за собою цілий рід військ. Але, можливо, цей крок залишено на потім, щоб ще було на виріст.
Хоча тут логіки може не бути зовсім, і не виключено, що таким чином було вирішено увічнити внесок у цю справу Альоші Гагаріна. Крім того, не варто забувати, що інші роди військ теж освоюють близький космос, і на їхньому тлі треба було якось виділятися. Так, наприклад, танкісти вже давно здійснюють регулярні польоти у стратосферу. Причому для цього їм не потрібні ракети чи щось таке. Вони з успіхом борознять її безпосередньо в танковій башті, прямуючи до зірок.
Так, поки що жодна башта не вийшла на низьку навколоземну орбіту, але це – сьогодні, а що буде завтра? Адже процес безперервного вдосконалення триває, і відчайдушні польоти – теж. З огляду на ці чинники, дипломованих льотчиків треба було якось виділити, ось вони й стали повітряно-космічними. Але на підході ще одна, абсолютно несподівана абревіатура, що стосується інших військ.
Так, найближчим часом може з’явитися абревіатура на кшталт ЗМО чи ЗМВ – зенітно-мощова оборона чи зенітно-мощові війська відповідно. І це не тролінг чи стьоб, а реалії сьогодення. Адже найважливіший об’єкт усього курника передбачається захистити від удару з повітря саме таким чином. Безумовно, таким об’єктом є тушка прутіна, і місця його постійної дислокації досі прикрито всіма можливими засобами ППО, а сам він дислокується у глибоких залізобетонних бункерах.
І однією з найголовніших умов безпеки цього об’єкта є не дати противнику (ЗСУ) точного місця і часу його перебування просто неба або у фізично малозахищеному місці. Можливо, він саме тому постійно спізнюється на заздалегідь заплановані зустрічі. У цьому сенсі присутність на параді, який має пройти красною площею, якраз і порушує всі канони безпеки, і тут на сцену виходять вони – мощові війська.
«Пропозиція Андрєя Бєлоусова привезти прах великого полководця на парад 9 травня до Москви отримала схвалення на найвищому рівні, розповіло наше джерело в Міноборони.
«Останки Алєксандра Васільєвича будуть на параді на День Перемоги. Андрєй Ремович упевнений: вони стануть гарантією того, що цього дня в Москві не станеться нічого поганого, не буде жодних ворожих атак», – розповіло нам джерело в Міноборони».
Словом, у військового міністра немає особливої довіри до звичних зенітних засобів, і тому прутіна захищатимуть «частиною праху Суворова». Цікаво, який саме фрагмент буде використано для цієї мети? Але в будь-якому випадку цей хід – безпрограшний. Якщо удар не відбудеться, це завжди можна списати на чудодійні властивості мощів, а якщо таки буде вдалий приліт, то запаси мощів поповняться тушкою фюрера. Тепер його фрагменти можна буде возити різними небезпечними місцями і навіть на лінію фронту.
Хоча там треба буде переконатися, щоб мощами не скористалися кинуті тварини на кшталт собачок чи свинок. Адже мощі будуть відносно свіжі, і тварина може не втриматися вжити їх не за прямим призначенням. З мощами Суворова такого конфузу не станеться гарантовано, бо там уже нема чим поживитися, а якщо трапиться такий свіжачок – невідомо як воно там все обернеться. Та в будь-якому разі, передумови для зміни назви вже визріли. Раз у хід пішли такі козирі, то тут уже подітися нікуди.
ДОЖЕНЕМО Й ПЕРЕЖЕНЕМО!
Впродовж останніх кількох місяців прутін розвинув бурхливу діяльність у плані спілкування з пресою. Слід зазначити, що зусиллям волі він виключив зі звичайного набору своїх виступів філософські міркування про статеві органи дідусів і бабусь і, що підозріло, перестав зустрічатися з дітьми і розповідати їм «за гумові попи». Можливо, це стало неактуально, а може, з якоїсь іншої причини. Але разом із цими, явно цікавими для нього темами якось зникли й браві реляції про бурхливе зростання економіки, хоча раніше ця тема була ледь не головною при кожному підході до преси.
Причому в таких промовах він не просто розповідав про нестерпне зростання економіки у стилі «престіж крєпчаєт, мощно возрастаєт дєнь ото дня процент жиров у маслі» (Лесь – ред.), а й бадьоро порівнював відсоток зростання його економіки з такими ж відсотками в ЄС чи США. А тепер ця тема зійшла зі сцени, хоча начебто саме цим цілком можна було хвалитися й далі, без переходу на відверту вульгарщину. Але якщо цар набрав у рот води чи чого він туди набрав, то холуї міркують на цю тему, причому якось не дуже святково й обнадійливо. Зокрема, їхня преса просто сьогодні пише таке:
«Темпи економічного зростання в Росії різко сповільнилися, прозвітувало за підсумками першого кварталу Мінекономрозвитку. За січень-березень російський ВВП додав 1,7% – у 2,6 раза менше, ніж за квартал раніше (4,5%). Темпи зростання промисловості впали більш ніж у 5 разів – з 5,7% до 1,1%, практично вдвічі сповільнилося зростання обороту роздрібної торгівлі (з 5,5% до 3,2%), а оптова торгівля вперше із зими 2023 року почала скорочуватися – на 2,1% за квартал. Спад у видобутку корисних копалин прискорився вчетверо – з 0,9% наприкінці минулого року до 3,7%, а несировинна промисловість почала зростати вдвічі повільніше – 4,7% у січні-березні проти 10,7% у жовтні-грудні…»
І далі – все в такому самому ключі. Ба більше, навіть якщо залишити всі ці хитрі та явно перетягнуті цифри осторонь, можна звернути увагу на те, що там прямо заговорили про деякі речі, які раніше можна було прочитати виключно у зарубіжних економічних аналітиків. Наприклад, таке:
«У 2023–24 рр. російський ВВП, згідно з офіційною статистикою, два роки поспіль зростав на 4,1% – з рекордною за 14 років швидкістю. Але щонайменше 40% цього зростання забезпечило військове виробництво. І хоча заводи ВПК продовжують працювати у три зміни, штампуючи танки та бомби для армії, економіці це вже не допомагає. За межами військового сектору виробництво скотилося в рецесію… Перевезення вантажів залізницями РФ, за даними РЖД, у березні знизилися на 7,2%, а за перший квартал – на 6,1%, включаючи навантаження зерна, цементу та будівельних вантажів, нафти і нафтопродуктів, чорних металів, кам’яного вугілля, контейнерів».
Але незважаючи на це, як казав Митець, «довольні хами, ситі їх портрети». Проте для царя ця тема перестала бути цікавою, а публіка з нетерпінням чекає, коли він задовольнить їхню головну потребу, а саме надасть інформацію про те, як справи з пандою для Кабаєвої. Без цього вже просто життя немає і навіть не хочеться їсти.