Автор перекладу: Світлана

На продовження попередньої теми – ще трохи про Азербайджан. Сьогодні стало відомо, що спецслужби Азербайджану розгорнули масштабну операцію з ліквідації агентурної мережі на своїй території. Принаймні, у вівторок затримано ще сімох фігурантів, які підозрюються в роботі на російські спецслужби. А у відповідь у москві заборонили знамениту радянську пісню, в якій були тепер уже крамольні слова:

«А помнишь ли неведомо куда,

Ползли мы под забором, чуть качаясь,

И пела нам малиновка тогда:

«А где же вы ребята так нажрались?»

ПРИПЕВ:

Прошу тебя, в час розовый

Налей еще сто грамм,

Как дорог край березовый,

Когда мы пьем «Агдам»!»

Так от, окрім заборони пісні, на расеї заборонили той самий «Агдам» і взагалі всі спиртні напої, які традиційно, ще з часів розвиненого соціалізму, Азербайджан завозив у цей «край березовий». Ось як це виглядає на цей момент:

«У відповідь на загострення двосторонніх відносин між москвою і Баку влада рф розглядає заборону імпорту алкогольної продукції з Азербайджану. Джерела повідомили, що під заборону, ймовірно, потраплять усі без винятку найменування вин та коньяків, які надходили раніше з Азербайджану».

У курнику, безумовно, могли б піти іншим шляхом, а саме: «Тоді ми їм відключимо газ», – але саме з Азербайджаном цей номер не проходить, бо свого газу в нього цілком вистачає як для власних потреб, так і для експорту до Європи, де він успішно замінює «Газпром». Але й у Азербайджані є козирі, з яких там сьогодні й зайшли. У пресу просочилися дані про подробиці обстрілу азербайджанського авіалайнера над Грозним, і якщо ці дані підтвердяться, то виявиться, що цей інцидент був більшим, ніж недбалість.

Видання Minval має у своєму розпорядженні письмові та аудіодокази, що викривають росію у навмисній атаці на літак. Зокрема, вони мають письмову «пояснювальну» (так написано у виданні) офіцера, який командував роботою зенітного комплексу. В документі сказано таке:

«По суті поставлених мені питань я, капітан Паладічук Дмітрій Сєргєєвич, можу пояснити таке: я – командир БМ № 274, начальник розрахунку, ніс бойове чергування з прикриття м. Грозного з 24.12.24 до 25.12.24 року. О 05:40 25.12.24 р. надійшла команда про перехід у готовність № 1. О 05:48 я доповів про перехід у готовність № 1 засобами стільникового зв’язку. На позиції стільниковий зв’язок нестійкий, інших стійких засобів зв’язку у мене не було. Було прокладено дроти оптоволоконні, але не підключено до терміналу, і не було цифрового телефона з набірним полем. О 08:11 станцією виявлення цілей було виявлено потенційну ціль, яку я взяв на точне супроводження БРЛС (багатофункціональна радіолокаційна станція. – Прим. перекл.), про що я доповів на ВКП 51-ї дивізії. О 08:13 доповів оновлені координати: α = 338 градусів, D = 7000 м, H = 490 м, V = 118 м/с, курсом на 230 градусів. Мені телефоном дали команду ціль знищити. В оптику ціль видно не було через дуже густий туман, про що було доповідано на ВКП. О 08 годині 13 хвилин 30 секунд я дав команду на ураження оператору. О 08 годині 13 хвилин 33 секунди ракета зійшла з напрямної. О 08 годині 13 хвилині 47 секунд ЦВС БМ-72В6 видав повідомлення, що ціль пропущено. О 08 годині 13 хвилин 48 секунд я дав команду на повторний обстріл. За даними БРЛС, перша ракета пішла, коли ціль мала такі координати: α = 319 градусів, D = 7300 м, H = 697 м, V = 80 м/с. Пуск другої ракети було зроблено, коли у цілі були такі характеристики: α = 311 градусів, D = 8000 м, H = 1300 м, V = 120 м/с».

Крім того, є фрагмент аудіозапису, мабуть, виконаного всередині пункту управління зенітним комплексом.

Очевидно, що на цей момент азербайджанська сторона не розкриває всіх карт, а лише демонструє лаптям глибину кролячої нірки, в яку та може зануритися вже не з подачі України, а з подачі Азербайджану. Але найголовніше тут те, що з москвою вже не бояться конфронтувати найжорсткішим чином. І це – недобрий дзвіночок для мешканця глибин. Ситуація змінюється, причому найбільш непередбачуваним чином. Мабуть, у Баку є набагато більше аргументів, і тут питання вже в тому, наскільки багато вдалося добути ось таких документів з різних приводів. Цілком можливо, що там знайшли можливість за гроші добувати дуже цікаві докази.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *