Авторка перекладу: Світлана

Уже не знаю, як це правильно назвати, але вчора прутіну чи то «наложили», чи то – «наклали» з приводу того, що реальних можливостей швидко наростити виробництва моторного пального немає. Зробив це профільний віцепрем’єр Новак у рамках звіту про виконання доручення царя терміново закрити виявлений дефіцит бензину, дизеля та авіаційного пального. Він припускав, що йому достатньо сказати «Быть по сему», в сенсі «Крекс – пекс – фекс», і бензин відразу з’явиться, і буде достаток. Але ні, нічого подібного не сталося навіть після того, як він навіть ніжкою тупнув.

Тобто Новак, безумовно, виклав ситуацію з виглядом хвацьким і придуркуватим, як і належить особі підлеглій, і хоч начебто не додав сакрального «Батя, я стараюсь!», але стиль було витримано саме в цьому дусі. Мовляв, роблю все на грані можливого, але граней стає все більше, і тому наробити на всі їх одразу й одночасно – не виходить. Ну, а преса це зобразила так:

«Потужності російських нафтозаводів в нинішній момент доведено до максимуму, проте ситуація на паливному ринку «непроста», повідомив путіну віцепрем’єр Олександр Новак, який курирує енергетику.

Для вирішення проблем з пальним, які охопили десятки регіонів, за словами Новака, влада задіяла резерви, які раніше ніколи не використовувалися.

«Максимально по всіх нафтопереробних заводах збільшили потужності їх використання, скоротили строки ремонтів, перенесли планові ремонти на більш пізні строки», перерахував віцепрем’єр. За словами Новака, максимально залучені до роботи і малі, і середні нафтопереробні заводи; експорт бензину та авіагасу повністю заборонено, розглядається заборона на вивезення дизпального».

Звідси випливає простий висновок про те, що все робиться як треба, але підле населення влаштовує ажіотажний попит на пальне, і всі проблеми саме від цього. Воно й зрозуміло, бо ж не скаже Новак дідові, що його війна увійшла в нову фазу, коли Україна тотально знищує все, що пов’язано з нафтовою інфраструктурою, а отже – вина на звихнутому царі. Тому він просто розповідає про те, що його вини в ситуації, що склалася, немає.

При цьому фахівці відкрито пишуть про те, що ремонтні можливості пошкоджених НПЗ вже підходять до фінішу, і якщо ремонт відносно простих установок первинного очищення нафти можна виконувати, що називається, «на коліні», то установки, на яких уже виробляється товарна продукція – інша справа. Ремонт більш складних установок ізомеризації, крекінгу та гідроочищення вимагають набагато більше часу, точної роботи і головне – імпортних вузлів та агрегатів, які купити практично неможливо, а з використанням обхідних схем і так не дешеві запчастини коштують кінських грошей. А, між іншим, після перших ударів по НПЗ прутін збирав нараду, на якій обіцяв підтримку з бюджету на ці потреби. Тепер усе це делеговано власникам активів, мовляв, грошей немає, але ви – тримайтеся.

(Далі буде)

2 коментар до “Про нафту (Частина 1)”
    1. Логично! Что может выпустить суперзащищенный ПВО ракетный завод в Воткинске, если нужные ему для конечной сборки микросхемы спалили в Воронеже…..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *