Знову ж таки, з великою часткою ймовірності, ворог спробував вивести з бази носії крилатих ракет «Калібр», щоб додати до спільного залпу ще й ракети морського базування. Нагадаємо, що раніше Сили оборони вивели з ладу два такі носії. А за відкритими даними, ворог має такі носії цих ракет:
Малі ракетні кораблі проєкту 21631 «Буян-М».
Кожен несе до 8 ракет «Калібр-НК».
Загалом у Каспійській флотилії – 6 одиниць:
| Корабель | Проєкт |
| «Град Свияжск» | 21631 |
| «Углич» | 21631 |
| «Великий Устюг» | 21631 |
| «Вышний Волочёк» | 21631 |
| «Орехово‑Зуево» | 21631 |
| «Ингушетия» | 21631 |
Звідси можна припустити, що для такої масштабної операції ворог планував використовувати чотири боєготові катери, кожен із яких має вісім пускових установок для ракет «Калібр». Таким чином, до тих 56 ракет різних типів, які було відстріляно по Україні тієї ночі, мали додатися ще 32 «Калібри». А якби Сили оборони не подбали про те, щоб зменшити їхню кількість, то одних тільки «Калібрів» було б 48. Звісно, якби всі вони були успішно запущені.
Мабуть, ворог щось таке підозрює і припускає, що під час пусків ракет може щось піти не так або може статися щось ще гірше, як це вже було з двома катерами. На цей випадок групі додали тральщика. Напевно, це у них – стандартна процедура, бо ми пам’ятаємо, що свого часу «авіаносець» «Кузя» не виходив із бази без супроводу двох океанських тральщиків. Швидше за все, тут працювала та сама логіка.
Можна припустити, що катери почали виходити з-під парасольки ППО, яка просто зобов’язана прикривати базу, і тут на них чекав сюрприз. Результат якраз і було зафіксовано у звіті Генштабу. Але тут є важливий момент. Ідеться про ураження рухомих або потенційно рухомих цілей. Просто врахуємо, що якщо йдеться про бойову операцію зі знищення резервуару з нафтою, то це – стаціонарний об’єкт, який нікуди не подінеться, і змінними можуть бути погода, робота РЕБ та ППО противника, щось ще. А от коли йдеться про ракетний катер, то треба розуміти, що запустивши дрони по цих цілях, треба бути впевненим, що через вісім годин вони будуть плюс-мінус у тому самому місці, інакше вся операція втрачає будь-який сенс.
У цьому випадку наші військові точно знали про підготовку масованого удару та участь у ньому ракетних катерів, а тому це була найзручніша нагода впіймати їх поза базою. Судячи з усього, дрони вилетіли раніше і баражували в районі очікування. І ось щойно ті стали виходити за межі бази, пішла атака. Можливо, очікувалося, що це буде пара носіїв, а за фактом виявилися носій і тральщик. Але для ворога це був однозначний і суворий сигнал того, що Сили оборони здатні замкнути не тільки залишки чорноморського флоту в Новоросійську, а й Каспійську флотилію в Каспійську.
І, так, все ж таки сьогодні ворог видав 200 наших полонених замість тисячі. Зелень зараз розповідає, що це був перший етап обміну з тієї тисячі, але побачимо. Саме з приводу полонених і того, які інструменти поки що нема кому задіяти, – в окремих темах.
Картинка – краса!
К сожалению, для именно уничтожения предприятий нефтепереработки совершенно недостаточно тех средств, которые сейчас применяются. Да, разрушить ёмкости и поджечь растёкшееся содержимое получается хорошо, вот только это не наносит непоправимого ущерба. Температуры горения нефтепродуктов слишком низкие чтоб что-то расплавить, а после выгорания и некоторого ремонта всё оборудование постепенно снова начинает функционировать. Удары по критическим узлам типа ректификационных установок более эффективны, но из-за размера такой установки и малого фугасного действия тех БЧ, которые в неё прилетают, наносимые повреждения тоже носят временный характер и относительно быстро восстанавливаются.
Для тотального разрушения нужны многочисленные удары в сотни кг, обеспечить такое могут только крылатые ракеты или серьёзная баллистика. Естественно мы не знаем реальный расклад по количеству и точности наших ракет, но исходя из того, как и в каких количествах они применяются – организовать серьёзный удар возможности просто нет. Надеюсь пока нет…
Температуры вполне достаточно для деформации оборудования. После чего, его можно сдавать в металлолом
А дополнительно, при достаточно длительном воздействии происходит отжиг металла. Деформации вреде нет, а прочность утрачена.
Звісно, гарно би все, і одразу. Але дорогу здолає той, хто йде.
Коли дочитав до “океанських тральщиків”, почав шукати тег гумор. Чомусь не знайшов.
Наскільки пам’ятаю при совку було два різновиди тральщиків базовий БТ іпроекту 1265д і морський МТ проекту 266. БТ-хи ті взагалі були з дерева бо в сссрі не вміли до ладу склопластик робити. Про океанські я дійсно не чув.