Автор перекладу: Світлана
Із тих людей, з якими мені довелося поспілкуватися за останні два-три дні, практично всі сказали, що готові дивитися парад на дуже красній площі, причому – неодноразово і уважно, але за однієї умови. Думаю, всім зрозумілий зміст цієї умови, і як ми тепер знаємо, її не було дотримано, а тому ніхто цю клоаку й не дивився. Зізнаюся, я не зміг змусити себе подивитися хоча б маленький шматочок суто в академічних, дослідницьких цілях. Незважаючи на те що блювотний рефлекс у мене начебто на місці, але витирати клавіатуру – ще той челендж. Тож – утримався. Втім, вдалося переглянути деякі відгуки про перформанс на ворожих ТГ-каналах, і там виявилося ненудно.
Зрозуміло, що перевантажувати цими враженнями немає жодного сенсу, але все-таки кілька цитат, які передають атмосферу цієї масовки, навести варто. Тепер у самому центрі москви стало настільки тривожно, що гостям прутіна вручили памперси, а його самого просто в режимі онлайн підключили до секретної валізки на семи коліщатках. Воно начебто і гігієнічно, і звук переляку нікого не шокуватиме, бо підключення було організовано з шумопригніченням, яке забезпечує штучний інтелект. І ця тривожність звучить у лігві ворога, який довгий час привільно почувався у своїй столиці. Втім, ось кілька цитат високопоставлених пацієнтів, які були зобов’язані бути присутніми на заході:
«Атмосфера двозначна – з одного боку свято, а з іншого – дуже багато охорони, снайпери, дрони. Навіть якось незатишно».
Ця репліка наводить на думку, що один зі снайперів міг би увійти в історію, але не увійшов. Як жив у ла*ні, так і продовжує в ньому жити. Зате гості, дивлячись на все це, зрозуміли, в якому жасі живе колись хамовитий і недбало розв’язаний тип, якого колись боялися. Тепер же, під час своєї промови, він побоявся навіть криве слово про Україну сказати, і взагалі про війну намагався не згадувати, мабуть, щоб не провокувати на якісь дії. Мало що, раптом система шумопригнічення дасть збій? Конфуз буде на весь світ. І між іншим, ця високопоставлена публіка холкою відчуває, хто в хаті господар, і тому кажуть таке:
«Було очевидно, що це найважливіший гість на цьому заході. Це чіткий посил Трампу, причому і від путіна, і від пана Сі».
Тобто там уже не соромляться прямо говорити про те, що прутін є васалом Сі, чого раніше явно не спостерігалося. Мабуть, і в навколопутінській акваторії страх став настільки потужним, що ховатися за спину товариша Сі стало вже не соромно. При цьому там відверто говорять про те, що Сі сюди приїхав зі своїми резонами і саме він формує тональність взаємин із прутіним. І, мабуть, Сі щось таке пояснив прутіну, тому що в контексті китайського імператора там кинули таку фразу:
«Ведеться робота з організації двосторонньої зустрічі Трампа з путіним. Але цей саміт поки що неможливий через відсутність узгоджених позицій щодо низки напрямів».
А інше джерело, бачачи, на що перетворили цей балаган, з досадою і явно добираючи вирази, сказало таке:
«Якісь погані радники розповіли Владіміру Владіміровичу страшилки, багато говорили про загрози. І влаштували дивні речі з глушінням інтернету та глобальними перекриттями Москви. Це було зайвим. Відомо, що наш президент нічого не боїться. А деякі нерозумні люди створили враження, що це не так».
Загалом, читаючи ці тексти, Зигмунд Фройд міг би обґрунтовано зауважити: «А я ж вам казав!» Словом, закінчення параду явно викликало нестерпне полегшення у всієї присутньої там публіки. Причому полегшувалися як могли, чим могли і де могли. Хоч не довелося співати пісню: «Это праздник со ******* на штанах». А дрони – не прилетіли.