Автор перекладу: Світлана

Як і очікувалося, цієї ночі противник здійснив масовану комбіновану атаку території України з використанням дронів, балістичних і крилатих ракет. Загалом у підконтрольному Україні повітряному просторі було зафіксовано 367 засобів повітряного ураження. Напевно, це була найбільш масована атака за весь час протистояння з агресором. Знову ж, як і варто було чекати, удар мав яскраво виражений терористичний характер, тому що було уражено не просто об’єкти житлової забудови, а житлові будинки уражалися навіть у тих маленьких населених пунктах, де ніколи не було і не могло бути жодних цілей, які є військовими або хоча б віддалено їх нагадують.

Тому ці місця не було прикрито навіть мобільними групами ППО, і загалом вони були беззахисні перед такими ударами. Тобто завданням було зумовити якнайбільше жертв серед мирного населення і якнайбільше зруйнувати всього того, що пов’язано з мирним життям, тому як мінімум частина цілей обиралася таким чином, щоб результат був гарантованим. Власне кажучи, так воно і вийшло.

В результаті станом на ранок стало відомо про удари по вказаних цілях на території всієї України. За останніми даними, які вдалося побачити, 12 людей загинуло, з них – троє дітей. Понад 50 людей зазнали різних поранень. Швидше за все, це не остаточні дані, і в міру розбору завалів у місцях прильотів буде виявлено загиблих та поранених. Наприкінці дня ми повернемося до цієї теми та уточнимо те, що стане відомо впродовж дня. До речі, на цей момент у столиці знову оголошено повітряну тривогу. Швидше за все – балістика.

Тим часом Генштаб повідомляє, що в підконтрольному повітряному просторі було зафіксовано дев’ять ракет класу «Іскандер-М»/KN-23, 55 крилатих ракет Х-101 і «Калібр», одну крилату ракету Х-22 і чотири керовані авіаційні ракети Х-59/69. Плюс до того, 296 дронів типу «Шахед». Результат роботи ППО виглядає так:

pastedGraphic.png

А докладно – так: 45 крилатих ракет Х-101 та «Калібр», дві керовані ракети Х-59/69 та 266 «Шахедів». Відповідно, всю балістику пропущено. Але з огляду на те що її можуть дістати в одному-двох місцях, це не дивно. Пропущено десять крилатих ракет Х-101 і «Калібр» та дві керовані ракети Х-59/69 плюс одну Х-22 та 30 дронів. Відповідно, це близько півсотні прильотів. Повідомляється, що прильоти зафіксовано у 22 локаціях і ще у 15 виникли негативні наслідки від падіння уламків. З одного боку, це величезна кількість пропущених, але з іншого – збито набагато більшу кількість усього, що летіло.

І поки йде війна, не можна забувати про те, що герметичної системи ППО, а тим більше ПРО, не існує в принципі, і як би це не боляче було визнавати, пропуски будуть, будуть руйнування та жертви. Інша річ, що якби наші зенітники не показували таких результатів, уже вся Україна лежала б у руїнах. Тим більше що переважна частина пропущених була через те, що ворог лупив по відверто незахищених населених пунктах, де в принципі немає повітряних цілей. Якби таке завдання було у ЗСУ, то у прикордонних областях росії вже не залишилося б жодного міста чи дєрєвні, які не лежать у руїнах.

pastedGraphic_1.png

Цю різницю слід пам’ятати хоча б для того, щоб розуміти, що роблять наші зенітники та дроноводи. Скажімо так, якби перед нашими дроноводами стояло таке саме завдання, як і перед лаптями, то у них пропущеними були б 90–100 відсотків із того, що пішло б на цілі. Але наші військові працюють по важких об’єктах саме військового призначення, атаки на які ворог очікує. Причому в нього набагато більше засобів ППО, і тому він організував лінію суцільного прикриття вздовж кордону з Україною, а вже в глибині своєї території створює осередкові ділянки зенітного прикриття.

Деякі з них прикрито ще щільніше, а на інших діє залишковий принцип, і вони прикриваються вже тим, що можна виділити для цих цілей. Тим більше що для боротьби з дронами не потрібні С-400, наприклад, і тому ганяють «Панцирі», «Буки» і «Тори» до тих локацій, які треба прикрити тут і зараз. Простіше кажучи, вони тимчасово прикривають ті місця, на які вказує їхня розвідка як поточні цілі ЗСУ. І як ми бачимо, часто вони не можуть вгадати цього задуму, а тому прилітає жорстко і смачно. Відповідно, і втрати засобів ураження слід співвідносити з характером цілей, по яких працює наша ППО та зенітники противника.

Ще один момент саме про ворожу атаку слід зазначити. За різними даними, важку бомбардувальну авіацію було представлено п’ятьма-сімома бортами Ту-95МС та двома Ту-160. І ось усі 95-і «Тушки» летіли з авіабази «Олєнья» під Мурманськом, а головна база важкої стратегічної авіації «Енгельс-2» «видала» в цей хор лише два Ту-160 і жодного 95-го. А ми ж пам’ятаємо, що кілька тижнів тому ЗСУ по-дорослому відтягнулися на цій базі та ліквідували склад ракет.

Але, як ми розуміємо, вони продовжують випускати ракети, а ось літаки – вже ні. І саме «Енгельс» не виставив жодного літака, які зазвичай злітали звідти. Що з ними трапилося – можна тільки припускати, а що стосується 160-го, то, можливо, тільки на цій базі його можуть споряджати боєприпасами, і тому вони злетіли звідти. Причому саме для такої цілі, яку їм було поставлено, ці аероплани не пристосовані. Це далекі бомбардувальники, і щоб вийти на свою робочу висоту, їм треба пролетіти дуже велику відстань.

Простіше кажучи, їхні цілі мають бути за тисячі кілометрів від бази, а не під носом. Воно, звісно, можна їх використовувати й таким чином, але з урахуванням того, наскільки швидко там витрачається ресурс двигунів, це схоже на забивання цвяха мікроскопом. За великим рахунком, саме такі аероплани повинні бути елементом «системи Судного дня», і якщо вже використовуватися, то з важливішими завданнями, а не пуляти ракетами Х-101 зі звичайною бойовою частиною. Ну, а якщо до тих аеропланів довелося додавати й ці «Тушки», то можна припустити, що минулий візит ЗСУ на «Енгельс» був результативнішим, ніж це можна уявити.

Однак нам від цього не легше, бо обстріл виявився справді масованим, і цю масованість треба було забезпечити навіть такими екзотичними засобами. Втім, навіть при такому надмірному використанні засобів ураження противник досяг дуже сумнівних результатів як з воєнної точки зору, так і з урахуванням того, що рано чи пізно за все це доведеться відповісти. Росію ще жодного разу не притягували до відповідальності за воєнні злочини, але та ж Німеччина чи Японія теж не мали такого досвіду, і все колись трапляється вперше. Ну, а цей наліт – просто класика воєнних злочинів.

pastedGraphic_2.png

Ну, а поки ворог перебуває у впевненості в тому, що йому знову все зійде з рук, наші військові відливають їм відповідь тими силами й засобами, які є тут і зараз. Так, станом на ранок стало відомо, що дрони ЗСУ атакували аеродром «Мігалово» у Твері. Цей аеродром активно використовується 12-ю військово-транспортною авіаційною Мгінською Червонопрапорною дивізією та 8-м військово-транспортним авіаційним полком. З відкритих джерел відомо про те, що на аеродромі постійно знаходяться такі аероплани:

Ан-22 («Антей»): станом на 2024 рік на аеродромі базується єдина в Росії ескадрилья Ан-22, що включає чотири літаки.

Іл-76 (і модифікації, включаючи Іл-76МД): це основа парку військово-транспортної авіації, але точну кількість не вказано у відкритих джерелах. Імовірно, на аеродромі знаходяться кілька десятків таких літаків, бо «Мігалово» – одна з ключових баз для Іл-76 у росії.

Ан-124 («Руслан»): частина літаків цього типу експлуатується 224-м льотним загоном. Точне число не наводиться, але з огляду на рідкість цих машин, імовірно, йдеться про кілька одиниць (можливо, два-п’ять літаків).

Ан-12: деякі літаки цього типу зберігаються або використовуються на аеродромі, але їхня кількість, імовірно, обмежена (можливо, п’ять-десять одиниць).

Ан-26: використовуються для транспортних завдань та підготовки пілотів. Їхня кількість також не уточнюється, але, швидше за все, це кілька літаків (близько трьох-п’яти).

Залежно від ситуації там одночасно знаходиться від 20 до 30 великих транспортних бортів. А з урахуванням того що це вже другий аеродром такого профілю після «Іваново», атакований за останні пару днів, то все це відбувається не просто так, і, напевно, саме вирізання транспортної авіації противника особливо важливе. Варто зауважити, що саме цей аеродром був практично «домашнім» для ПВК «Вагнер» і ці транспортні аероплани здійснювали повітряний міст до авіабази «Хмеймім» у Сирії і далі – до Африки.

Очевидно, що після виходу Пригожина з чату профіль авіабази дещо змінився, і, можливо, саме літаками, що базуються тут, перевозяться боєприпаси з Ірану та Північної Кореї, і хоча це лише припущення, але воно має серйозні підстави. А тим часом деякі непрямі ознаки вказують на те, що наша програма з випуску власних балістичних ракет уже перебуває десь у районі фінішу. Зрозуміло, що ми не маємо жодної інформації з цього приводу з наших джерел, натомість колеги з «Кримського вітру» сьогодні видали дуже цікаву інформацію про реакцію лаптів на власний масований удар по Україні.

За їхніми даними, сьогодні «Флайтрадар» показав дуже незвичну активність авіації, яка перевозить найвищі чини військового міністерства лаптів. Виглядає це так:

pastedGraphic_3.png pastedGraphic_4.png

Як видно, багато бортів явно пасажирського профілю вирушили з москви на схід. Такими виявилися: чотири Ту-154, один Іл-62М, пара Ту-134, Ту-214 і транспортні Іл-76МД та Ан-148 ВКС рф.

Таку ситуацію можна пояснити тільки тим, що ворог чекає удару у відповідь саме балістикою. А через те що їхні засоби ППО вже показали, що фактично мають значно скромніші можливості, ніж заявлено, то ніхто не знає, як вони працюватимуть по балістиці. Причому не на полігоні Ашулук, а в бойових умовах. Тому вирішили від гріха якнайдалі змитися зі столиці і звідти вже спостерігати за тим, як дорогі москвичі вигрібатимуть цю нову ситуацію. Путінського борту не було, бо він тепер користується бронепаровозом.

Отже, всі ці їхні бравурні заяви – для лоха, щоб він або боявся, або захоплювався. А ось за першого шухеру братва рве кігті так, що тільки інверсійний слід за ними залишається. Не за двигунами літаків, а саме за ними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *