Автор: anti-colorados

Авторка перекладу: Світлана

Як уже всім добре відомо, сьогодні Сили оборони смачно вклалися на підприємство ВПК у місті Воронежі. Назва цього міста всім давно відома за висловом «бомбити Воронеж» зі старого анекдоту. Але контекст цієї байки говорить про те, що Воронеж мають бомбити самі лапті, а тут усе виглядає дещо інакше. Хоча ніхто не скасовував старого принципу: якщо хочеш зробити добре, зроби сам. Тож Силам оборони доводиться виконувати частину роботи, яку закріплено для лаптів. Але прилетіло дуже вдало і, що важливо – в районі полудня.

У цьому випадку час має значення, але про це – нижче, а поки – те, як про це пишуть самі лапті. І, зокрема, вони самі пишуть, що це за підприємство таке і що воно виготовляє. Адже зазвичай вони розповідають, що атаковано завод з виготовлення кефіру або гумових сосок, а тут їх прорвало, бо такий завод точно мали прикривати засоби ППО. Опис вийшов таким:

«Губернатор Воронезької області Олександр Гусєв публічно підтвердив, що в результаті атаки ЗСУ пошкоджено «виробничі об’єкти одного з підприємств». Уже не секрет, що удар припав на завод напівпровідникових приладів «Сборка».

Згідно з отриманою нами інформацією, загинули п’ятеро співробітників підприємства, ще один зник безвісти, його шукають відповідні служби. Мабуть, його тіло перебуває під завалами. «Сборка» виготовляє електроніку для ЗРК «Панцир-С1», а також ракет «Іскандер» та Х-101. Підприємство справді важливе, ціль обрано не випадково».

Тобто ворог сам розписався в тому, що це – не просто підприємство ВПК, а воно випускає ключові компоненти для тих самих ракет, які приносять нам найважчі проблеми – руйнування й загибель людей. Наші джерела видають довший список військових виробів, у яких застосовується продукція заводу «Сборка» (АТ «ВЗПП-С»), але вже тих назв виробів, які ворог наводить за власною ініціативою, достатньо для того, щоб туди справді щось прилетіло так, щоб ця лавка закрилася якщо не назавжди, то дуже надовго.

Певний час тому мені по роботі довелося занурюватися в питання будівництва «чистих приміщень» просто на рівні… дослідження деяких аспектів економічного характеру, бо це було важливо для справи клієнта. Але щоб розуміти, чому один квадратний метр такого приміщення коштує, як кубометр на МКС, довелося заглибитися в деякі технічні аспекти питання. Добре, що на допомогу було надано пенсіонера, який у совкові часи був ГІПом (головним інженером проєктів), він популярно і до ладу пояснював, що до чого. У результаті виникла ясність щодо того, що мається на увазі під цим поняттям. Так от, ще тоді він сказав, що вимоги до чистоти приміщень для радіоелектроніки набагато вищі, ніж вимоги до фармації. І чистота вимірюється в одиницях сторонніх молекул на кубометр повітря з урахуванням його постійної заміни хитрою системою вентиляції.

Усе це до того, що на підприємстві «Сборка» головним якраз і був комплекс чистих приміщень. Наскільки можна зрозуміти, навіть найменша тріщинка в покритті стін, підлоги чи стелі миттєво виводить з ладу все чисте приміщення і, відповідно, все обладнання, яке в ньому встановлено. Для відновлення класу чистоти, необхідного для поновлення виробництва, потрібен цілий комплекс заходів, які займають багато часу. І це все – через одну маленьку тріщину. А тут йдеться не про тріщини, а про повне обвалення частини корпусу.

Можна не сумніватися в тому, що вибуховою хвилею і сейсмічним впливом на конструкції вцілілої частини основного корпусу заводу всі чисті приміщення, навіть геометрично вцілілі, виведено з ладу. Тобто заводу – хана, і дуже надовго. Це якраз такий удар, якого ми довго чекали і який таки стався. Щоправда, до цього було розібрано завод «Кремній Ел» у Брянську, але невелика відстань до нашого кордону дозволяла використовувати засоби ураження іншої властивості, а тут – мінімум 500 кілометрів, і прилетіло туди вагомо і просто зразково.

(Далі буде)

Від Svitlana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *